BAŞKAN GÜNEL’DEN NEVRUZ MESAJI

BAŞKAN GÜNEL’DEN NEVRUZ MESAJIGülnar Belediye Başkanı Ahmet GÜNEL, Nevruz Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.
Başkan GÜNEL, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Nevruz Bayramı, baharın gelişinin, doğanın uyanışının sembolüdür. Nevruz, asırlardır Türk kültürünün önemli bir parçası olmuştur. Bizler de kültürümüzü, örf ve adetlerimizi yaşatmalı, bizden sonraki genç nesillere miras olarak bırakmalıyız. Çünkü bizler kültürümüzle ileriye gidecek, yaşattığımız değerlerle var olacağız.
Bu konuda bizlere çok büyük görevler düşüyor. Bizler tarihinde nice zaferler kazanmış, nice badireler atlatmış bir ecdadın torunları olarak atalarımızın aziz hatıraları ve bizlere emanet bıraktıkları, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren tüm değerlere sonuna kadar sahip çıkacağız. Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya çalışan, Türk Milleti’nin değerlerini hiçe saymaya yeltenen hainlere göz açtırmayacağız.
Bizler bu topraklar üzerinde yaşamaya devam etiğimiz sürece şanlı al bayrağımızı dalgalandırmaya, bayramlarımızı coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz.
Bu vesileyle baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı’nı yürekten kutluyor, baharın bolluk,  bereket, huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum’’dedi.