Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in Tıp Bayramı Mesajı

Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in Tıp Bayramı Mesajı Belediye Başkanımız Ahmet Günel , 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, bütün tıp camiasının bayramını kutladı.
14 Mart tarihinin çok derin bir anlamı olduğunu ifade eden Başkan Günel, “İstanbul’un 1919 yılındaki işgali sırasında, 14 Mart tarihinde tıp öğrencileri bu işgali protesto etmiş ve yapılan protestolar bir yurt savunması hüviyetine bürünmüştür. Bu açıdan 14 Mart tarihini aynı zamanda tıp öğrencilerinin vatanseverliğinin tescillendiği bir gün olarak düşünmek gerekir" dedi.
Her mesleğin kendine göre bir kutsallığı olduğunu ifade eden Günel, “Tıp camiasında görev yapan doktor, hemşire, hastabakıcı ve diğer personelin yaptığı iş gerçekten büyük bir kutsiyet taşımaktadır. Çünkü hayatta en önemli şey sağlıktır. Sağlığını kaybeden bir insan her şeyini kaybetmiş sayılır. Bu yüzden insan hayatı ile doğrudan ilgili olduğu için tıp camiası içinde görev alan herkes bizim için çok önemlidir" diye konuştu.
Allah’ın ayeti kerimesinde, ’kim bir insanın hayatını kurtarmak suretiyle yaşatırsa, bütün insanlığı yaşatmış sayılır’ dediğini hatırlatan Günel, "İnsan hayatı ile doğrudan ilgili olan hekimlerimiz ve sağlık personelimiz, kim bilir kaç canı kurtararak aynı zamanda Allah’ın bu emrini yerine getirmiştir.Çok kutsal bir görev yapan hekimlerimizin ve tüm sağlık camiasının 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum" şeklinde konuştu.