Başkan Günel’den Kadınlar Günü Mesajı

Başkan Günel’den Kadınlar Günü MesajıGülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Toplumun temelini aile, ailenin de temelini kadınların oluşturduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Günel; “Bir toplumun sağlıklı olabilmesi için öncelikle sağlıklı nesillere gereksinimi vardır. Sağlıklı nesillerin dünyaya gelmesi, kadınların fiziksel, ruhsal, sosyal yönden sağlıklı olmasıyla gerçekleşebilecek bir olgudur. Bunun ön koşulu da kadınların toplumdaki yerini yükseltmektir” dedi.
Kadına yönelik şiddeti de nefretle kınadıklarını belirten Başkan Günel; “Ne yazık ki günümüzde yaşanan ‘Kadına Yönelik Şiddet ve Kadın Cinayetleri’ halen en utanç verici insan hakları ihlallerindendir. Biz erkekler unutmamalıyız ki, bizi dünyaya getiren de bir kadındır. Bu sorunların yaşanmaması için herkese önemli görevler düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, fedakarlıklarını hiçbir zaman esirgemeyen doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum” dedi.