10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Gerçekleşti

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni GerçekleştiAtatürk,  vefatının 80. Yıl dönümünde Gülnar’da düzenlenen törenle anıldı.
Törene; İlçe Kaymakamımız Mustafa Ayvat, Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program, Hükümet konağı önünde çelenk koyma töreni ile başladı. Kaymakamlık çelengi İlçe Kaymakamımız Mustafa Ayvat tarafından, Belediye Başkanlığı çelengi Belediye Başkanımız Ahmet Günel tarafından konuldu. Saat 09.05’te 2 dakikalık siren eşliğinde saygı duruşu akabinde İstiklal marşı okundu.

Program, Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu tarafından düzenlenen program ile Gülnar Kültür Merkezi toplantı salonunda devam etti. Program saygı duruşu ve akabinde istiklal marşı ile başladı. Ardından Kuran-ı Kerim okunması, okul öğrencileri tarafından şiirler okunması, oratoryo sunumu yapılması, Atatürk’ün hayatının son anlarını anlatan video gösterisi, Atatürk’ün sevdiği şarkıların müzik dinletisiyle tören devam etti.
Tören sonunda İlçe Kaymakamımız Mustafa Ayvat, Belediye Başkanımız Ahmet Günel ve Gülnar Cumhuriyet Başsavcısı Aziz Çetinkaya tarafından Atatürk ile ilgili resim, şiir yarışmalarında ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.