Stabilize Yol Çalışmalarımız Hızla Devam Ediyor

Stabilize Yol Çalışmalarımız Hızla Devam EdiyorMersin Büyükşehir Belediyesi ve Gülnar Belediyesi’nin koordineli çalışmaları ile Stabilize yol yapım çalışmalarına merkez ve kırsal mahalle ayrımı yapmadan tüm hızıyla devam ettiriyor.
Çalışmalar kapsamında, ekipler Kuskan, Örenpınar, Dayıcık mahallelerinde Stabilize yol yapım, yol genişletme ve şarampol açma çalışması yaptı.
Ekipler yaptığı planlamaya göre ilçedeki çalışmalarını ulaşım, yol şartları seçeneklerini göz önüne alarak, öncelikleri belirliyor. Belirlenen mahallelerde tamamlanan çalışmalar ardından aralıksız olarak bir başka mahalle ile devam ediyor.
Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel, merkez ve kırsal ayrımı yapmadan vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek için durmadan, yılmadan çalışmaya devam ettiklerini söyleyerek, "Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, Gülnar Belediyesi olarak nerede insan varsa oraya hizmet götürüyoruz. İlçe merkezinde yol yapım, onarım ve kilitli parke yapımı olarak gerçekten önemli bir yol kat ettik. ilçemizin bazı bölgelerinde de belirlenen program dahilinde sokak içlerini de stabilize ederek vatandaşlarımızın rahat bir nefes almasını sağlıyoruz. Çalışmalar program dahilinde belirlenen bölgelerde devam edecektir" dedi.
Başkan Günel ; Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Gülnar Belediyesi olarak Kuskan, Örenpınar ve Dayıcık  Mahallelerinde stabilize yol yapım çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte mahalle halkı çamur ve toz sorunundan kurtulmuş olacak. İlçede önümüzdeki kış aylarında yaşanacak olumsuz hava şartları ile karşı karşıya kalınabileceği ve bunun öncesinde tüm ilçe geneline yayılarak önümüzdeki kış için rahat bir ortamı sağlanması için çalışmaların devam edeceğini belirterek desteklerinden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.