Gülnar’da Mahallelere Kilit Parke Taşı Döşeniyor

Gülnar’da Mahallelere Kilit Parke Taşı DöşeniyorGülnar Belediyesi başlattığı yol düzenleme çalışmaları kapsamında mahallelerde parke taşı döşeme çalışmalarına son hızıyla devam ediyor.
Gülnar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler stabilize çalışmalarının ardından program dahilinde parke döşeme çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Çalışmalar, daha önce malzemeli serme sıkıştırma çalışması yapılan Ayvalı Mahallesi Cumhuriyet sokakta devam etti.
Başkan Günel çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada: ''Program dahilinde devam ettirdiğimiz kilitli parke döşeme çalışmalarımızı Ayvalı Mahallemizde bulunan Cumhuriyet Sokakta devam ettirdik. Çalışmalarımızın tamamlandığı yol ilk defa bordürlü kilitli parke taşıyla tanıştı. Yolları çukurlardan, çamur ve tozdan kurtulan mahalle halkı, çalışmaların tamamlanmasıyla rahat bir nefes aldı" dedi.
Başkan Günel "Gülnar ilçemizde bulunan mahallelerimizin büyük bir bölümü bizim göreve gelmemizle bordürlü kilitli parke taşlı yollarla tanıştı. Mahalle yollarımızın çoğu kötü durumdaydı. Yollar yaz aylarında toz ve çukurlardan geçilmezken, kışın ise çamur deryasına dönüşüyordu. Köklü çözümle çoğu yollarımızı kilitli taşlarla süsleyerek vatandaşlarımızın bu çilesine son verdik. Hedefimiz tüm mahallelerimizin yollarını bordürlü kilitli parke taşlarıyla süsleyip, vatandaşlarımıza bu hizmeti götürmektir.
Ayvalı Mahalle sakinlerimiz ise Mahallerinde yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanımız Ahmet Günel’e teşekkür ettiler.