Gülnar’da Zafer Bayramının 96. Yılı Kutlandı

Gülnar’da Zafer Bayramının 96. Yılı KutlandıGülnar Kaymakamlığı himayesinde Gülnar Belediyesi destekleriyle 30 Ağustos Zafer Bayramı 96. Yıl Kutlama programı Hükümet Konağı önünde gerçekleşti.
30 Ağustos Zafer Bayramı 96. Yıl Kutlama programı 3. nar Hatun Göç Katarı CanlandırıldıUluslararası Gülnar Bilim ve Kültür Etkinlikleri kapsamında Gülnar Hatun göç katarı canlandırılmasıyla başladı.
Programda Gülnar Hatun’un Göç Katarının Gülnar’a yerleşmesi canlandırıldı. Tırnak yol ayrımından başlayan göç kervanı Hükümet Konağı önüne kadar devam etti. Ardından Zafer Bayramına özel Fener Alayı ile devam eden yürüyüş kalabalığıyla görkemli bir görüntü yarattı.
Hükümet Konağı önünde devam eden programa İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör, Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş yöresel kıyafetleriyle katıldılar.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel programda yaptığı konuşmada;’’Öncelikle ilçemize uzaktan yakından gelen misafirlerimize hoş geldiniz der teşekkür ederim. Prof. Dr. Ayşe Çalık Ross hanımın çabalarıyla Valilik, İlçe Kaymakamlığımız, Mersin Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyemiz olarak birlikte ilçemizi tüm dünyaya tanıtmaya çalışıyoruz. Bu esnada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Profesör hocalarımız Gülnar gibi Türkmen İlçesi olan Torosların eteğine kadar sizlerle kaynaşmak için gelip bilgilerini paylaştılar, kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum. Allah birliğimiz, kardeşliğimizi bozmasın. Ayrıca Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.
Konuşmaların ardından program plaket takdim ve hediye kısmıyla devam etti. Program sonunda  birbirinden yetenekli Yerel sanatçılarımız ile Gülnar Halkı doyasıya eğlendi.