3. ULUSLARARASI GÜLNAR 2018 BİLİM VE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

3. ULUSLARARASI GÜLNAR 2018 BİLİM VE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ BAŞLADI15 Farklı ülkeden yabancı akademisyenlerin ve ülkemizin farklı bölgelerinden yerli akademisyenlerin katıldığı 3. Uluslar arası Gülnar 2018 Bilim ve Kültür Etkinlikleri Başladı.
Etkinlik açılışına İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin Milletvekilimiz Baki Şimşek, Belediye Başkanımız Ahmet Günel ve vatandaşlar katıldı.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel etkinlikteki konuşmasında;’’ Burada üçüncüsü düzenlenen Bilim ve Kültür Etkinlikleri ile Gülnar’ın tarihi ve Gülnar Hatun hakkında bilgiler veriliyor. Bizim için tarihimiz önemli ve daha ayrıntılı öğrenmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ayşe Çalık Ross hanımefendi gerçekten çok büyük emek harcadı. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Etkinliğin ilçemizin geçmişini aydınlatarak geleceğe yön vermesi açısından ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Sınırları coğrafyasına sığmayan, Türkiye’nin güneyinde bulunan Mersin İlindeki Toros Dağları’nın yaylarında yer alan Gülnar, 2018 yılında kuruluşunun 102. yıl dönümünde, 25-30 Ağustos tarihleri arasında 3. Uluslararası Gülnar Bilim ve Kültür Etkinlikleri’ni düzenlemektedir. Bu etkinlikler, Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından, Mersin Üniversitesi, Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gülnar Kaymakamlığı, Gülnar Belediyesi ile birlikte organize edilmiştir.