Yiğitler Gülnar’da Er Meydanına Çıktı

Yiğitler Gülnar’da Er Meydanına ÇıktıMersin Büyükşehir Belediyemiz tarafından 30 Ağustos Büyük Taarruz ve Zafer Haftası dolayısıyla düzenlenen ‘5. Geleneksel Karakucak Güreşleri’ ikinci gününde Gülnar İlçemizde devam etti.
Gülnar’da düzenlenen güreşlere Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Gülnar İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör, MHP Mersin Milletvekili Adayı Mehmet Ali Gökmen, Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP İlçe Başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“Güreşi Mersin genelinde yaygınlaştırmak istiyoruz”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Kocamaz güreşler öncesi yaptığı konuşmada ata sporu güreşi gençlere sevdirmek için yola çıktıklarını ifade ederek, “Hem güreşi Mersin genelinde yaygınlaştırmak, özellikle gençlerimize ve çocuklarımıza sevdirmek hem de Kurban Bayramı ile birlikte 30 Ağustos Zafer Haftamızı kutlamak üzere sizlerle beraberiz. Sizlerle beraber 5 yıldır bu yolu yürüyoruz. Mersin’i birlikte yönetelim, birlikte büyütelim anlayışıyla yılında çıktığımız bu yolda Allah’a çok şükür ki hiç kimseyi mahcup etmemek için gece gündüz çalışıyoruz. Verdiğimiz sözlerin büyük bir kısmını da hayata geçirdik. Özellikle kırsal bölgemizde yapılacak çok iş var ama her şeye rağmen bu 4 buçuk yıl içerisinde Cumhuriyet tarihi boyunca çözülememiş birçok problem çözüldü. Belki her yere anında yetişemedik. Buna ne zaman ne, kaynak, ne personel ne de araç gereç yeterdi. Ama kaldığımız yerden devam ediyoruz ve mümkün olduğunca bugüne kadar beklediği hizmetleri alamamış bölgelere de öncelik vererek inşallah 2019 Mart’ına kadar bu bölgeleri tamamlayacağız” dedi.
Gülnar Üç Bayramı Bir Arada Yaşıyor
Yüz yıllık hayali bugün temelini atarak gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Kocamaz, “ Gülnar üç bayramı bir arada yaşıyor. Birisi dün uğurladığımız mübarek kurban bayramı, ikincisi bugün temelini attığımız Ilısu İçme Suyu, Su bayramı, üçüncüsü de önümüzdeki 30 Ağustos Zafer Bayramı. Bu vesile ben bir kez daha mübarek Kurban Bayramınızı ile 30 Ağustos Zafer Bayramınızı tebrik ediyor, başta sizler ve tüm Türk dünyasına ve İslam âlemine hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu
“Ata Sporu Güreş Yaşatılmalı”
Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel ise Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen güreşlerin ata sporunun gelecek nesillere aktarılmasında önem taşıdığını belirterek, “ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Karakucak Güreşleri vesilesi ile hepinizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. İnşallah bayramla beraber öncelikle Mersinimize, ülkemize ve İslam dünyasına barış ve kardeşlik, huzur gelmesini temenni ediyorum. Ata sporumuz güreşe destek veren ve bu heyecanı Mersin’in tüm ilçelerine taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki şu an burada boy gösteren gençlerimiz ileride büyükler kategorisinde dünya şampiyonu olacaklardır. Ayrıca 30 Ağustos Zafer Bayramınızı tebrik ediyor, başta sizler ve tüm Türk dünyasına ve İslam âlemine hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Dereceye giren güreşçiler ödüllerini MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın ve Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in elinden aldı.