Köy Seyirlik Oyunu Turnesi Zeyne Mahallesinde ‘Perde’ Dedi

Köy Seyirlik Oyunu Turnesi Zeyne Mahallesinde ‘Perde’ DediMersin Büyükşehir Belediyesi'nin, ‘Yaylalarda, Köylerde Kültür-Sanat Her Yerde’ sloganıyla başlattığı ve Mersin’in en ücra köşelerindeki vatandaşları sanatla buluşturan Köy Seyirlik oyunu Gülnar İlçemizin Zeyne Mahallesinde başladı.
Mersin’de her kesim için fırsat eşitliği yaratmak ve Mersin’in merkeze en uzak mahallesini bile tiyatroyla buluşturmak adına yola çıkan Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibi, Köy Seyirlik oyununun Gülnar turnelerine Zeyne Mahallesinde başladı.
Hayatında hiç tiyatroya gitme imkânı bulamamış vatandaşların ve çocukların dört gözle beklediği Büyükşehir’in tiyatro turnesi Gülnarlı vatandaşlarla buluştu. 7’den 70’e herkesin ilgi ile izlediği köy seyirlik oyunu ve Hacivat ve Karagöz gölge oyunu çocuklar tarafından da kahkahalarla izlendi.
Alanı dolduran kalabalık tiyatro ekibi sayesinde eğlenceli bir akşam yaşarken, tiyatro oyununu ayaklarına kadar getiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerini ilettiler.
Programda konuşma yapan Belediye Başkanımız Ahmet Günel, böyle bir tiyatroyu düzenledikleri için kendilerini kutluyorum. Tiyatroyu sahneleyen arkadaşlarımızı da ayrıca tebrik ediyorum. Mahallemizde düzenlenen bu oyunlar için başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a, tiyatro oyuncularımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Oyunlarımız 8-9 Ağustos tarihlerinde Çukurasma ve Yarmasu mahallelerimizde devam edecek” dedi.
17 Temmuz’da başladıkları yolculukta dere tepe demeden en ücra mahalleleri bile sanatla tanıştırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyemiz 17 Ağustos tarihine kadar tiyatrolarını sahneleyecek, film ve gölge oyununu da vatandaşlarla buluşturmaya devam edecek. Bu sayede Mersin Büyükşehir Belediyemiz tarafından sanatsal ve kültürel faaliyetler köylere kadar ulaştırılmış olacak ve kaybolmaya yüz tutmuş olan kültürler gelecek nesillere kadar yaşatılacak.