AYVALI MAHALLESİ MEZARLIĞINDA PARKE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

AYVALI MAHALLESİ MEZARLIĞINDA PARKE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYORMersin Büyükşehir Belediyesi ve Gülnar Belediyesi tarafından koordineli yürütülen İlçemize bağlı bütün mahallelerimizde mezarlıklarda yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Mezarlıkların estetik ve güvenli bir görüntüye kavuşması amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Ayvalı Mahallesi mezarlığında yapılan temizliğin ardından, yol açma ve parke çalışması, kapalı namaz kılma alanı, yürüyüş yolları, çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına devam ediliyor.
Ayvalı mahalle mezarlığına yapılan sıcak asfalt hizmetinin ardından mezarlık temizliği ve ardından parke çalışması başlatıldı. Uzun yıllardır bakım bekleyen mezarlıkları titizlikle yürüttüğü çalışmalar sayesinde yenileyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gülnar genelindeki mezarlıkların çehresini değiştiriyor. Vatandaşların ebediyete intikal eden yakınlarını gönül rahatlığıyla ziyaret edebilmeleri amacıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ve Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri yaz kış demeden sürdürdüğü özverili çalışmalarına devam ediyor.
Çalışmaları yerinde inceleyen Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel; “Hizmet anlayışı ile çıktığımız bu yolda yalnızca İlçe merkezinde değil 50 mahallemizde bulunan mezarlıklarda eş zamanlı olarak yürütülen çalışmalar ile mezarlıklar bakımsız görünümünden kurtularak yeni bir görüntüye kavuşuyor. Ekiplerin hummalı çalışmaları sürerken, mezarlıklar yenileniyor, çehresi değişiyor.  İlçemize hizmet konusunda her zaman bizlerin yanında olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ediyorum.” dedi.