BEREKET DOLU İFTAR SOFRALARI GÜLNAR’DA KURULDU

BEREKET DOLU İFTAR SOFRALARI GÜLNAR’DA KURULDUMersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayının kültürünü yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen Ramazan etkinlikleri, Gülnarlı vatandaşlar ile buluştu. Kurulan bereket dolu iftar sofralarında dualar eşliğinde oruçlar açılırken, birbirinden renkli etkinlikler ile Gülnarlılar keyifli bir akşam yaşadı.
Etkinliğe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra,  MHP İl Başkanımız Zeynel Uğur Gölgeli, Mersin Milletvekilimiz Baki Şimşek, Milletvekili Adayımız Mehmet Ali Gökmen, Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, MHP Gülnar İlçe Başkanı Yüksel Çelik, meclis üyelerimiz, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.
İftar öncesi alana gelen ve masaları tek tek dolaşarak, vatandaşlarla sohbet eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Gülnarlıların yoğun ilgisiyle karşılandılar.
İftarda konuşan Belediye Başkanımız Ahmet Günel; İftarımıza katılarak bizleri şereflendiren bütün misafirlere teşekkür ediyorum.  Bizler Yörükler ve Türkmenler olarak birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece hiçbir kuvvet bizlere karşı duramaz. Bütün hemşerilerimin Ramazan Bayramını şimdiden kutluyorum. Hepinize hayırlı iftarlar diliyorum dedi.
Gülnar Mesire Alanı’nda yapılan etkinlikte Gülnarlılara seslenen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, her yıl düzenlenen Ramazan etkinliklerinde Gülnarlı vatandaşlarla buluşmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.
“Ramazan ayı sayesinde kardeşlik hukuku her geçen gün daha da gelişiyor”
Ramazan’ın son gümlerinde de vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kocamaz iftar öncesi Gülnarlı vatandaşlara seslenerek, “Ramazan bereket ayı, Ramazan yardımlaşma ayı. Ramazan birleşme, bütünleşme ayı. Böyle bir ayda Ramazan’ın feyzini bereketini hep birlikte paylaşıyoruz. Kardeşlik hukuku her geçen gün daha da gelişiyor. İnsanlar birbirlerine hoşgörü ile yaklaşıyor, sevgiye, barışa koşuyor. Bu yüzden bu ramazanlar bizler için fırsat olarak değerlendirilmeli. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak daha adaylık dönemimizde başlattığımız Ramazan etkinliklerinin bu yıl 5. sini düzenliyoruz. Hep beraber karşıladığımız Ramazan ayının tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Baki Şimşek, “Her zaman Gülnarlı vatandaşlarımızın hizmetindeyiz”
Gülnar iftar yemeğine katılan ve Ramazan coşkusunu vatandaşlarla birlikte paylaşan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Öncelikle bütün hemşerilerimin Ramazan bayramını şimdiden kutluyorum. Bayramla birlikte hem ülkemize hem de tüm İslam dünyasına birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyorum. Hangi partiden olursan olsun tüm Gülnarlı hemşerilerimizin hizmetindeydik. Yarın yine hezimetinde olacağız. Sizlerden her zaman bu ülkenin birliğinden ve beraberliğinden yana olan, bayrak inmez ezan dinmez diye mücadele eden, ben bu ülkenin bir metrekare toprağından da, bir tane insanından da vazgeçmem diyen Milliyetçi Hareket Partisine ve Devlet Bahçeli’ye desteğinizi bekliyorum” diye belirtti.
İftar programının ardından ; Aşık Sefai, Kaya Kuzucu, Selami Durmuş, Hamza Aslan, Davutcan Akyüz ve Sezai Yeşilyurt sahne aldılar.