Gülnar'da Bayram Öncesi Cami Temizliği

Gülnar'da Bayram Öncesi Cami TemizliğiMersin Büyükşehir Belediyesi tarafından merkez, ilçe ve köylerdeki camilerin düzenli temizlenmesi için kurulan cami temizleme ekibi, Gülnar'daki camileri temizledi.
Gülnar merkez ve mahalle camilerini de temizleyen temizlik ekibi, merkezden en ücra köylere kadar ulaşıyor.
Ekipler, merkez ve ilçe ayrımı gözetmeden devam ettirdiği temizlik çalışmaları hummalı bir şekilde devam ederken, vakumlu süpürge, vakumlu halı yıkama makinesi, gül suyu makinesi ve diğer temizlik makinelerinden oluşan temizleme araçları ile ibadet edilen mekanlar daha temiz hale geliyor. Vakumlu süpürge ile temizlenen halılar, otomatik yıkama makinası ile de yıkanıyor ve böylece halılar daha temiz hale geliyor. Ahşap ve seramik gibi yerler de özel temizlik malzemeleri ile silinirken, tespihler de ilaçlarla dezenfekte ediliyor ve son olarak temizlik görevlileri, temizlik işi bittikten sonra ibadethanelerin içerisine ve dört bir yanına saf gül yağı sıkarak, mekanları mis kokulu hale getiriyor.
Vatandaşların ibadetlerini daha temiz bir ortamda yapmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirten Belediye Başkanımız Ahmet Günel; “Merkezde ve bütün mahallelerdeki camilerimizi tüm yıl boyunca düzenli olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Bize gelen talepler de en hızlı şekilde değerlendirilecek. Halkımızın memnuniyetini arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek. Bu konuda Gülnar için her türlü hizmetlerde bizlerin yanında olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve ekibine teşekkür ediyorum’’dedi.