Meydancık Kalesi Hayat Buluyor

Meydancık Kalesi Hayat BuluyorGülnar İlçe Merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta olan tarihi meydancık kalesi restorasyon çalışmalarının ardından Gülnar Kaymakamlığı, Gülnar Belediyesi ve Silifke Müzesi Müdürlüğü işbirliği ile hayat buluyor.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel,  İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör ve Silifke Müzesi Müdürü Nilgün Yılmazer’in ortak çalışmalarıyla Meydancık Kalesi ilçemiz turizmine katkı sağlamak amacıyla belirlenen projelerle yoğun ziyaretçi çekmesi planlanıyor.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in uğraşları ile Meydancık Kalesi’nin önemli sorunlarından olan su sorunu MESKİ tarafından çözüme kavuşturuluyor. Başkan Günel;  kalenin ziyarete açılması için güvenlik önlemlerinin alınması ve alt tarafında bulunan piknik alanının hizmete açılması için Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği (METAB)’a projemizi sunacağız. Meydancık Kalesinin ziyarete açılmasının ardından kalenin alt tarafında bulunan piknik alanında restoran, yöresel ürünler satış stantları, oturma ve piknik alanları hizmet sunacak.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel yaptığı açıklamada; “Gülnar İlçe merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan tarihi kalemize sahip çıkıyoruz. Bu tarihi kalemizin yeterince ziyaretçi almamasından dolayı ziyaretçi sayısını çoğaltmak amacıyla ve İlçemize de gerek tanıtım konusunda gerekse maddi konuda destek olacağını düşünüp böyle bir proje gerçekleştirdik. İlk önce kalemizin piknik alanında restoran yerlerinin olmasına rağmen suyun olmamasından dolayı uğraşlarımız ile MESKİ tarafından su sorunu çözüme kavuşuyor. Proje kapsamında kalenin ziyarete açılması için güvenlik önlemlerinin alınması ve alt tarafında bulunan piknik alanının hizmete açılması için Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği (METAB)’a proje sunacağız. İnşallah çalışmalar sona erdiğinde meydancık kalemiz hayat bulacak ilçe turizmine katkı sağlayacak. Bu konuda İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör’e, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a, Silifke Müzesi Müdürü Nilgün Yılmazer hanımefendiye ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.