GÜLNAR’DA GIDA ÜRETEN İŞYERLERİ DENETLENDİ

GÜLNAR’DA GIDA ÜRETEN İŞYERLERİ DENETLENDİGülnar Belediyesi zabıta ekipleri ve Gülnar İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Kontrol görevlileri ilçemizde faaliyet gösteren fırın, kasap ve pastanelerde denetimlerde bulundu. Denetimlere Gülnar Belediyesi Zabıta Amiri Hüseyin Kemal Sezer, Zabıtalar, Hüseyin Bıyıklıoğlu ve İsa Kunt katılırken, İlçe Tarım Müdürlüğünden ise Gıda kontrol görevlileri Ertuğrul Bayram, Çağrı Temiz ve Veli Bıçak katıldı.
Fırın, kasap ve pastanelerde sağlık ve hijyen denetimi yapan ekipler, ekmeklerin gramajını, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını, çalışanların muayene kartlarını ve işyerinin çalışma evraklarını kontrol etti. Yapılan resmi kontroller sonucunda 2 adet gıda üretim işletmesine alt yapı işlemlerini tamamlaması için süre verilirken idari işlemler hakkında da bilgilendirmeler yapıldı.

Denetimler hakkında açıklama yapan Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel; hizmet önceliklerinin birinci sırasının halkın sağlığının korunması olduğunu belirterek, gıda üretimi yapan işyerlerine yönelik denetimlerinin aralıksız süreceğini dile getirdi. Başkan Günel, "İlçemizdeki fırınların ve gıda üretimi yapan işyerlerini özellikle gıda mühendisi ve veteriner hekim arkadaşlarımız ile birlikte zabıta ekiplerimizin kontrolünde rutin denetimlerini yapıyoruz. Gramaj, temizlik ve var olan teknik şartnameleri yerine getirip getirmediklerini kontrol ediyoruz. Eksiği olan işyerlerini ikaz etmek suretiyle eksikliklerin tamamlanmasını sağlıyoruz." dedi.

Denetimlerin, tüm esnafları kapsayacak şekilde devam edeceğini kaydeden Günel, "Sağlık bizim için gerçekten çok önemli. Sağlık anlamında özellikle gıda üretimi yapan yerlerin daha hijyenik şartlarda üretim yapmaları için elimizden geleni yapıyoruz." diye konuştu.