Başkan Günel, Engelliler Haftası’nı Kutladı

Başkan Günel, Engelliler Haftası’nı KutladıGülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, 10-16 Mayıs “Engelliler Haftası” dolayısıyla mesaj yayınladı. Mesajında, engellilerin önündeki tüm engellerin kalkmasını dileyen Günel, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden biridir” dedi.
Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve engelli bireylerimiz hiçbir zaman yaşama azmini yitirmemelidir.
Engellilerimizin günlük hayatta karşılaşmış oldukları en büyük problem, sahip oldukları engeller değil; engelliliğin oluşturduğu farklılığı bahane eden toplumun, engellilere karşı geliştirdiği tutumlardır.
Toplumumuzda engelli vatandaşlarımıza yönelik bu tutumların değiştirilebilmesi amacıyla, onların farklılıklarına saygı göstererek, toplumda yaşayan tüm bireylerin eşit olduğuna inanmamız ve bu inancı günlük yaşantımızda uygulamamız gerekmektedir
Engellilerin sorunlarının herkesin ortak sorunu olduğunu vurgulayan Günel, “Unutulmamalıdır ki, her insan bir engelli adayıdır. Sosyal belediyeciliği esas almış bir yönetim olarak, engelli insanlarımızın, kentimizde daha rahat ve daha konforlu bir şekilde gündelik yaşamlarına devam edebilmeleri adına her türlü çalışmayı yapıyoruz. Onların sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz” ifadelerini kullandı.