“OCAK” ADLI TİYATRO VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI

“OCAK” ADLI TİYATRO VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDIMersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Türk Dünyası Tiyatro Günleri kapsamında Azerbaycan Sumgayıt Drama Devlet Tiyatro topluluğu tarafından  ‘Ocak’ adlı oyun Gülnar Kültür Merkezi’nde sahnelendi.
Büyük İlgi gören tiyatro Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in ve çok sayıda vatandaşımızın katılımlarıyla başladı.
Turgut Özakman tarafından yazılan ve Firudin Muharremov tarafından yönetilen oyun, oyuncu kadrosu ve oyuncuların performansları ile Gülnarlıların beğenisini topladı. Tiyatro oyunu, toplumsal ve ekonomik sorunlar içerisinde boğulan bir ailenin başından geçenleri anlatıyor. Aile bireylerinin soruna yaklaşımı ve ailenin yaşadığı psikolojik durumun ele alındığı oyunda, ailesini ayakta tutmaya çalışan, anne, baba ve evlatların öyküsü dramatik bir şekilde işleniyor. Evlatlarını ve ailesini bir arada tutmaya çalışan annenin hayata tutunma çabası duygusal bir dille anlatılıyor. Sorunlarına çözüm bulmak için çabalayan aile fertlerinin aile birliği ve bütünlüğünün, oyunun sonunda ortaya çıkan kurtarıcı sayesinde kurtulması ile sonlanan oyun, vatandaşlardan tam not aldı.
Gülnar Kültür Merkezinde sahnelenen oyunun ardından konuşan Başkan Günel; Mersin Büyükşehir Belediyemiz tarafından düzenlenen 4. Türk Dünyası tiyatro günleri münasebetiyle Azerbaycan Sumgayıt Drama Devlet Tiyatro topluluğunun  ‘Ocak’ adlı oyunu izledik. Öncelikle bizleri yalnız bırakmayıp bu oyunu izlemeye geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler Türk kardeşlerimizle bir araya gelmek ve bütün dünyaya hükmetmek istemişizdir. Dilimiz, Kültürümüz, her şeyimiz bir. Bu tür etkinlikler sayesinde de kardeşlerimizle bir araya gelip kardeşliklerimizi pekiştirip inşallah Türkler olarak tüm dünyaya hükmedeceğiz. Bu tiyatronun sahnelenmesinde öncelikle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a ve buralara kadar gelip bu oyunu sahneleyen kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerimizin devam edeceğinin de sözünü veriyoruz’’dedi.
Oyun sonunda Başkan Günel oyunculara çiçek, Yörüklere özgü yörük yağlığı, Türk Bayrağı ve plaket takdim etti.