ŞEHİDİMİZİN İSMİNİN VERİLDİĞİ SOKAKTA PARKE ÇALIŞMASI YAPIYORUZ

ŞEHİDİMİZİN İSMİNİN VERİLDİĞİ SOKAKTA PARKE ÇALIŞMASI YAPIYORUZGülnar Belediyesi parke ekibimiz 1996 yılında Iğdır İli Aralık İlçesinde şehit olan Kayrak Mahallesinden Şehit Jandarma Er Mehmet Koç isminin verildiği Sokak’da parke çalışması yapıyor. İlçe genelinde birçok mahallede yol onarım ve bakım çalışmalarını sürdüren Gülnar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kayrak Mahallesinde kilit parke döşeme çalışmalarının yoğun bir tempoda devam ettiğine vurgu yaptılar.
Konu hakkında açıklama yapan Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel,”Yaşanan yol sorunlarına çözüm bulmak adına bir çok alanda yol onarım, bakım ve parke çalışmalarımıza Kayrak Mahallemizde devam ediyoruz. Ekiplerimiz Kayrak Mahallemizde Şehidimizin isminin verildiği sokakta parke çalışması yapıyor. Yapılan parkemizin taşları Mersin Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılandı. Biz de Gülnar Belediyesi olarak parke çalışmasını yapıyoruz. Artık yaz mevsimi geldi. Parke çalışmalarımız ilçe genelinde aralıksız devam edecek. Bizlerin amacı ilçemizin genelinde vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleridir." dedi.
Başkan Günel Ayrıca; “Vatan uğruna canını seve seve feda eden Şehitlerimizin ve gazilerimizin ailelerinin yalnız olmadıklarını,  gerek devletimizin gerekse yerel idarelerin her daim yanlarında olduğunu bilmelerini istiyoruz. Biz Şehitlerimize ve Gazilerimize şükran ve minnet borçluyuz. Bu nedenle şehit ailelerimizi sık sık ziyaret ederek hem hasbihal ediyor hem de her hangi bir sıkıntıları var ise bunları gidermek adına gerekeni yapmaya gayret gösteriyoruz” dedi.
ŞEHİDİMİZİN BABASI PARKE EKİBİMİZİ ZİYARET ETTİ
1996 yılında şehit olan Şehidimiz Mehmet Koç’un babası Ömer Koç, parke çalışması yapan ekibimizi ziyaret etti ve parke ekibimizle hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyarette konuşan Ömer Koç; "Öncelikle şehidimizin isminin verildiği sokakta yapılan parke çalışması bizleri çok mutlu etti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel’e teşekkür ediyorum. Gerek kendileri gerekse personelleri bizleri yalnız bırakmıyorlar. Derdimiz olduğunda derhal irtibata geçiyor ve çözüme kavuşturuyorlar” şeklinde konuştu.