23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sabah saat 09.00’da Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut’un Hükümet konağı önündeki Atatürk Anıtına Çelenk koyma töreni ile başladı.Törene katılanlar tarafından saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu,Çelenk koyma töreninin ardından,Program saat 09.30 dan itibaren Gülnar  Şehir stadyumunda  devam etti.
Buradaki etkinliklere İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör, Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Kurum amirleri, Sivil Toplum kuruluşlarının başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, öğrenci velileri ve çok sayıda Gülnar halkı kutlama törenine katıldılar.
İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör törende yaptığı konuşmada; Bu gün burada şu mavi gök kubbenin altında kadim bir tarihe, kadim bir medeniyete sahip olan Gülnar’da Atalarımızın manevi huzurunda başta Cumhuriyetimizin kurucusu son devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının ve Şehitlerimizin manevi huzurunda Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramımızın 98.ci yıl dönümünü kutlamak için bulunmuş bulunmaktayız. Bugün köhne bir binada yepyeni bir ruhla güçlü bir imanla Egemenliğin temelinin atıldığı bir gündür. Bugün harcı atalarımızın asil kanlarıyla yoğrulan Ulusal Egemenliğimizin çocuklarımıza bayram olarak armağan edildiği bir gündür ve bugün dünya çocuklarının her yıl kutladığı dünyada ilk ve tek bayram günüdür ve Gülnar belki de bayramı bayram gibi kutlayan nadir ilçelerden biridir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınız kutlu olsun dedi. Konuşmanın ardından öğrenciler gösterilerini sundu.  Öğrencilerin okuduğu birbirinden güzel şiirler ve oyunlar 23 Nisana kutlamalarına ayrı bir neşe kattı. Kız ve Erkek öğrenciler 100 metre ve 400 metre yarışmalar yaptılar. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.
İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör ve Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Gülnar Merkezdeki 23 Nisan kutlamalarının ardından, İshaklar ve Yarmasu Mahallesindeki 23 Nisan Kutlamalarına katıldılar.