Türk Dünyası Tiyatro Günleri Başlıyor

Türk Dünyası Tiyatro Günleri BaşlıyorMersin Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Türk Dünyası Tiyatro Günleri 24-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Tiyatronun eğitici, eğlendirici, düşündürücü ve birleştirici unsurlarını Türk Dünyası Tiyatro Günleri sayesinde Mersin’deki vatandaşlarla buluşturan Mersin Büyükşehir Belediyesi, ortak Türk kültürünü yaşatmaya devam ediyor.
Türk dünyasının ortak paydasını, sevincini, kültürünü, sanatın en güçlü dalı tiyatro ile harmanlayarak vatandaşlar arasında köprü kuran Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersinlilere sanat dolu günler yaşatacak.
Mersin’in İlçeleri de Tiyatro’ya doyacak
Gülnar
25-27 Nisan Tarihlerinde Gülnar Kültür Merkezi Gagauzya Komrat Belediyesi S.Kesya Müzik ve Drama Tiyatrosu ve Azerbaycan Sumgayıt Drama Devlet Tiyatrosu’nu ağırlayacak.   Saat: 20.00’de
Tarsus
25 Nisan’da KKTC Güzelyurt Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve 30 Nisan’da Türkmenistan Maktumkuli Halk Müzikal Dram Tiyatrosu Tarsus Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle bir araya gelecek.
Erdemli
26 Nisan’da İran Türk Tiyatrosu, 28 Nisan’da ise Suriye Türk Tiyatrosu Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi’nde oyunlarını sergileyecek.
Silifke
28 Nisan’da Irak Kerkük Türkmen Gardaşlık Ocağı Tiyatro Grubu ve 30 Nisan’da Kırgızistan Cumhuriyeti Devlet Gençlik Uchur Tiyatrosu Silifke Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahne alacak.
Mut
Mut Belediyesi Halk Eğitim Salonu ise 26 Nisan’da Suriye Türk Tiyatrosu, 27 Nisan’da Tataristan Devlet Özerk Kültür Kurumu Buinsky Devlet Drama Tiyatrosu izleyicilerle buluşacak.