GÜLNAR’DA TOUR OF MERSİN RÜZGARI ESTİ

GÜLNAR’DA TOUR OF MERSİN RÜZGARI ESTİMersin Valiliği Himayesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen bu yıl 4.’sü düzenlenen ‘Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’ birinci etabı Perşembe günü Anamur’da başladı ve Yanışlı’da son buldu.
Bu yıl 4.’sü düzenlenen Tour Of Mersin’in Türkiye’nin ve Mersin’in ve özellikle Kadim bir tarihe ve coğrafyaya sahip olan Gülnarın tanıtılmasına vesile olacağına yürekten inandığını ifade eden Gülnar Kaymakamı Ekrem Güngör, “Bu yıl 4.sü düzenlenen bu turun ülkemizin, ilimizin, ilçemizin tanıtımında büyük bir vesile olacağına yürekten inanıyorum. Çünkü Mersin ili ve ilçeleri yaklaşık 10 bin yıllık bir geçmişe sahip. Bu güzelliklerin tanıtılması, uluslararası kamuoyuna sunulması büyük önem arz etmektedir. Bu etkinliğin uluslararası barışa, yardımlaşmaya ve kaynaşmaya vesile olacağına inanıyorum. Gülnar halkı ve öğrencilerimiz çoşkulu bir şekilde sporcularımızı karşıladı, çok iyi organize olduk ve öğrencilerimiz diğer ilçelerden farklı olarak bisiklet figürü oluşturdu, bu da bu yarışlarda bir ilk oldu ve bu ilki de Gülnar gerçekleştirdi ve farkını ilçe olarak yine ortaya koydu. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz dedi.
Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel; Geçiş güzergahlarında bu ana tanık olan Gülnar halkı sporcuları coşkulu bir şekilde karşıladı dedi.
Belediye Başkanı Ahmet Günel açıklamasında; “Spor bir kültür kaynaşmasıdır. Bu turnuvanın Mersinimiz ve İlçelerimiz için hayırlara vesile olmasını cenabı-ı Allahtan niyaz ediyorum ve iyi bir turnuva olmasını temenni ediyorum. Bisiklet turunun etabı ne kadar zor olursa kalitesi de o kadar yüksek demektir. Ayrıca toplumların barış, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamaları için spor en önemli unsurlardandır.
Tour Of Mersin, Gülnar’ın tanıtımında da önemli bir obje olacaktır. Dünya’nın her tarafında Gülnar’lıya rastlanmasına rağmen Gülnar’ımızın tanıtımı yeterli gelmiyor. Bu gibi etkinliklerle Gülnar İlçemizi bütün Dünyaya tanıtmamıza fırsat buluyoruz. Bu tür organizasyonların aralıksız devam etmesini temenni ediyorum. Ekip olarak bu yarışlar için ilçemizi hazırladık.  En büyük temennimiz sporcularımızın etaplarını kazasız belasız tamamlamasıdır. Gülnar’da bu yıl ikinci etkinlik oluyor. Bu konuda bu organizasyonu düzenleyen başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’dedi.