Başbuğ Alparslan Türkeş Vefatının 21. Yılında Anıldı

Başbuğ Alparslan Türkeş Vefatının 21. Yılında Anıldı4 Nisan 1997 yılında Hakk’a yürüyen MHP’nin kurucusu ve Ülkücü Hareketin Lideri Alparslan Türkeş’in vefatının 21. Yıl dönümü nedeniyle Gülnar Belediye Düğün Salonunda mevlid okutuldu.
Gülnar Belediyesi ve MHP Gülnar İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen mevlid programına vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel programda yaptığı açıklamada; ‘’Merhum Alparslan Türkeş, hayatı boyunca verdiği mesajlarla Türk siyasetine yön vermiş, Türk Milleti’ne ve Türk Dünyası’na hizmet etmiş; Devletin selameti, milletin bekası, Cumhuriyetin ilelebet yaşayabilmesi için her türlü fedakârlığa göğüs germiş bir Devlet adamıdır. O sadece bir siyaset adamı değil, gerçek bir vatan sevdalısı, Türk Milleti ve Türk Devleti’ne olan bağlılığı ile Türk siyasetinde yeri zor doldurulacak büyük bir devlet adamıdır. Alparslan Türkeş Türk siyasetinin daima aranan, fikirlerine başvurulan Bilge bir insan olarak şartlar ne olursa olsun önce “Ülkem, Devletim, Milletim” diyen bir anlayışa sahipti. O’nun bu köklü devlet, millet aşkı ile ileri görüşlülüğü, birleştirici, uzlaşmacı, barışçı, yapıcı, rejimin korunması ve güçlendirilmesi yolundaki siyaseti sayesinde birçok kriz ortamından çıkılmış, huzura kavuşulmuştur. Geniş ufku, Milletine karşı olan derin sevgisi ve muhabbeti O’nu bütün Türk Dünyasının bilge lideri, Başbuğ’u haline getirmiştir. En büyük ideallerinden birisi olan, Türk Devlet ve Topluluklarının kardeşlik, dostluk, birlik, dirlik, işbirliği ortamında birleşmeleri için iddialarını, özlemlerini Türk Dünyasına ulaştıran kişiliktir. Başbuğ Alparslan Türkeş, geleceğimizin teminatı ve sahibi olan Türk Gençliğine daima özel bir önem vermiş; Gençliğimizin, Türk töresinin ve İslam ahlakının güzelliklerini tanıması ve benimsemesi doğrultusunda, gelecek nesiller için geceli gündüzlü durmadan çalışan, Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük Devlet Adamlarından biri olmuştur. Bizlere vatan sevgisini, Türk Milliyetçiliğini, İslam ahlakını aşılamıştır. Vefatının 21.yıl dönümünde merhum Başbuğumuzu ve Vatan için toprağa düşmüş bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ayrıca programımıza katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum’’dedi.
Programa; Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Çömez, İlçe Emniyet Amiri Ramazan Dumrul, İlçe Müftüsü Bilal Kadı, MHP Gülnar İlçe Başkanı Yüksel Çelik, MHP Gülnar İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şen, Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi M. Talip Kara, Gülnar Belediyesi Meclis Üyesi Muhammet Kahraman, Gülnar Belediyesi Meclis Üyesi Melek Yıldız,  AKP Gülnar İlçe Başkanı Tevfik Kalemci ve çok sayıda vatandaş katıldı.