GÜLNAR TEK YÜREK OLDU

GÜLNAR TEK YÜREK OLDUGülnar Kaymakamlığı himayesinde, Gülnar Belediyemizin organizasyonunda Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatındaki Mehmetçiklerimize manevi destek sağlamak amacıyla başlatılan projeyle toplanan Gülnar üzümü ve bademi Gülnar Belediyesi personelinin üzümleri ve bademleri kırıp ayıklaması ve temizlenmesinin ardından üzüm ve iç bademler 100’er gramlık olarak paketlendi. Üzüm ve iç bademin yanı sıra 3 ton elma ve Köseçobanlı Mahalle Muhtarlığı organizasyonu ile Köseçobanlı halkı tarafından toplanan 2500 yumurta yapılan törenle Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’deki Mehmetçiklerimize gönderildi.

Program saat 11.30’da Gülnar Öğretmenevinde Şehit yakınlarına verilen yemek ile başladı. Daha sonra Merkez Camiinde tüm şehitlerimiz için mevlit okutuldu. Cuma namazının ardından Gülnar Protokolü, daire amir ve müdürleri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla ellerde Türk Bayrakları ile şehitlerimizi anma ve zeytin dalı operasyonuna destek için yürüyüş korteji düzenlendi.
Daha sonra Hükümet Konağı önünde tören yapıldı.   Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel törende yaptığı konuşmasına Peygamberimizin hadisi ile başladı. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Biz bir olduğumuz zaman, iri olduğumuz zaman, diri olduğumuz zaman hiçbir güç bizi alt edemez. Askerlerimiz en kısa sürede Afrin merkeze girecek ve orada bulunan Müslüman din kardeşlerimiz kurtulacak. Türk Askeri Afrin’e vatan elde etmek veya toprak kazanmak için girmedi. Oradaki mazlumların  din kardeşlerimizin elinden tutmak için orada” dedi. Başkan Günel ayrıca Gülnar bir kez daha birlikteliğini göstermiştir. Bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum dedi.
İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör ise konuşmasında; “Bu gün burada şu gök kubbenin altında Toros Dağların eteğinde Göksu ırmağının kenarında Şehitlerimizin şahitliğinde başta son devletimiz kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının huzurunda Çanakkale Zaferini anmak ve Afrin’e destek için toplanmış bulunmaktayız. Orta Asya’dan getirdiğimiz  sönmeyen hilalimiz hira dağında yıldızımızla birleşti. Türk, Kürt, Laz, Acem, Arap Malazgirtte zaferi gördük. Bu millet 15 Temmuz’da ihaneti gördü. Bu Millet tankların altında ezildi. Kendi uçaklarıyla bombalandı ve 250 Şehit verdi ama yinede yılmadı. Düşmanın önüne Ömer Halis Demir oldu. 100 yıl önce Çanakkale’de yedi düvele artık yeter diye kükreyen bu aziz millet, bugün Afrin’de sınırımızda kaleler kuran, tüneller açan, bombalar yığan, tırlarla sınırımıza gelen 30 bin haine karşıda dik duracaktır, yenilmeyecektir. Bugün buradan Ordumuza manevi destek olmak için Gülnar Bademini, Gülnar Üzümünü, Gülnar Elmasını yolluyoruz. Ama şunu bilsin ki gafiller eğer yarın söz konusu Vatan olursa 250 Bin Gülnar’lı göreve hazırdır. Çok yaşasın Milletimiz, Çok yaşasın Devletimiz” dedi.
Konuşmaların ardından okul öğrencileri şiirler okudu. Tiyatro gösterimini sundular. Gülnar Anadolu Lisesi öğrencileri Şehit yakınlarına Türk Bayrağı armağan etti. İlçe Müftüsü Bilal Kadı’nın yaptığı duaya Gülnar’da binler amin dedi. Afrin’e gidecek kamyonu vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile uğurladı.