BELEDİYE BAŞKANIMIZ AHMET GÜNEL DAYICIK’TA ORKÖY Yüzleri Güldürmeye Devam Ediyor

BELEDİYE BAŞKANIMIZ AHMET GÜNEL DAYICIK’TA  ORKÖY Yüzleri Güldürmeye Devam Ediyor
Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Or-Köy Şube Müdürlüğü tarafından, Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü sınırlarında kalan Dayıcık Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ekskavatör verildi.
Dayıcık Mahallesinde yapılan törene; Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, Gülnar Kaymakamı İsmail Pendik, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Gülnar Orman İşletme Müdürü Hasan Aslan, Or-Köy Şube Müdürü Murat Yürük, siyasi parti temsilcileri ve mahalle halkı katıldı.
Dayıcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mustafa Sumak yaptığı konuşmada; “Dayıcık Mahallemiz İlçemize 35 km uzaklıkta bulunuyor. Halkımızın geçim kaynağı tarım. Kooperatif Yönetimi olarak Or-Köy’ e ekskavatör başvurusunda bulunduk. Bölgemizdeki mahalleler ve kooperatifimize kayıtlı üyelerimizin ihtiyaçlarını gidermek için, kepçemiz Dayıcık Mahallesi ve civar mahallelerimizde hizmet edecek. Kooperatifimizde 78 üye bulunmaktadır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Gülnar Kaymakamı İsmail Pendik yaptığı konuşmada; “Gülnar İlçemizi kalkındıracak her türlü projelere Kaymakamlık olarak destek vermeye hazırız. Dayıcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifimiz almış oldukları ekskavatör bölgemizin eksikliğini bir nebze olsa giderecektir. Ekskavatörümüz hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca yaptığı konuşmada; ”2014 Yılı içerisinde Orman Genel Müdürlüğüne bağlı Or-Köy dairesince 1970 yılından bu yana orman köylülerimize yönelik vatandaşlarımızın refah düzeyine yönelik köylülerimizi kalkındırmak için krediler vermektedir. Bu krediler hayvancılık, seracılık, güneş enerjileri gibi olmak üzere verilmekte idi. Dayıcık Kooperatifimiz de müdürlüğümüze ekskavatör başvurusunda bulundu ve 2014 yılının son ayında başvurusu onaylanarak ekskavatör Tarımsal Kalkınma Kooperatifimize verildi. 318.425,43 TL ye mal olan bu kredimiz 2 yıl ödemesiz sonraki yıllarda aylık cüzi bir miktarla krediyi ödeyeceklerdir. Dayıcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ve köylülerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak tarafından yapılan dua ve kesilen kurbanla ekskavatör teslimi gerçekleşti.