ATATÜRK İLKOKULUNDA AÇILAN SINIFA ŞEHİT HALİL TÖNBE’NİN ADI VERİLDİ

ATATÜRK İLKOKULUNDA AÇILAN SINIFA ŞEHİT HALİL TÖNBE’NİN ADI VERİLDİGülnar Sınıfı Şehitler Ölmez Projesi kapsamında üçüncü sınıfımızın açılışı bugün Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirildi.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in katkılarıyla açılan sınıfımız ismini Gülnarlı şehidimiz Halil TÖNBE’ den aldı.
Açılış programına; İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör, Belediye Başkanımız Ahmet Günel, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Çömez,  kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel programda yaptığı konuşmada;’’  Proje, şehitlerimizin ismini yaşatmak ve öğrencilerimizin bu konuda farkındalık kazanmasını sağlamak, şehitlerimizin unutulmamasını sağlamak, şehitlerimize vefa borcumuzu ödemek, öğrencilerimizin daha sağlıklı, daha güvenli, daha uygun şartlarda eğitim öğretim görmelerini sağlamak ve sınıfı daha işlevsel bir şekilde kullanmak gibi nedenlerden dolayı bu proje kapsamında vermiş olduğumuz desteklerle sınıflarımızı açıyoruz. Üçüncüsünü açtığımız sınıfımız adını Şehidimiz Halil Tönbe’den aldı. Şehidimiz Halil Tönbe’ye ve vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum’’.
İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör programda yaptığı konuşmada;’’ Öncelikle bu sınıfımızın açılmasında maddi manevi destek sağlayan Belediye Başkanımız Ahmet Günel’e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Projemiz kapsamında 12 ilkokulda 12 şehidin ismi okullardaki sınıflara verilerek şehitlerimizin unutulmamasını sağlıyoruz. Projeden ayrıca bir büyük görevde öğretmenlerimize düşmektedir. Öğrencilerimize şehitlerimizi anlatarak, bayrak, vatan sevgisini onlara öğretmek görevi öğretmenlerimizindir. Açtığımız sınıfımız adını Şehidimiz Halil Tönbe’den aldı. Şehidimiz Halil Tönbe’ye ve vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum’’dedi.
Proje kapsamında Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi 12 ilkokulda 12 şehidin ismi okullardaki sınıflara verilecektir.