Şehidimiz Hacı Mustafa CAN Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehidimiz Hacı Mustafa CAN Son Yolculuğuna UğurlandıŞırnak'ta teröristler tarafından önceden yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan sözleşmeli er Hacı Mustafa Can, Gülnar ilçemizde yüzlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Şırnak'ın Gabar Dağı'nda devam eden operasyonda dün sabah saatlerinde terör örgütü mensuplarının daha önceden yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu piyade sözleşmeli er Hacı Mustafa Can (21), şehit düştü. Can'ın naaşı, dün akşam saatlerinde Şırnak'ta düzenlenen törenin ardından Mersin'e getirildi. Ailede 3 kardeşten biri olan Can'ın cenazesi, cenaze töreni öncesinde son kez ailesinin oturduğu Gülnar İlçemizin İshaklar Mahalesi'ndeki evinin önüne götürüldü.
Şehit Can için öğle namazının ardından Gülnar merkezdeki Ulu Camisi'nde tören düzenlendi. Törene, Mersin Valisi Ali İhsan Su, İskenderun 39. Mekanizma Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Gülnar İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör,  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, milletvekilleri, il protokolü, askeri yetkililer, şehit yakınları ve yüzlerce vatandaş katıldı.
Şehidin annesi Eşe ve baba Mustafa Can ile 2 kardeş tören boyunca gözyaşlarını tutamazken, anne ve baba ile kardeşlerini yakınları ve protokol üyeleri teselli etti. Şehidin bekar olduğu, 1,5 yıl önce göreve başladığı öğrenildi.
Cenaze namazının kılınmasının ardından şehidin yakınları, tabutun arkasından gözyaşı döktü. Cenaze arabasına konan Can'ın arkasında bir süre yürüyen ailesine ve protokol üyelerine çok sayıda vatandaş da eşlik etti.
Yüzlerce kişinin katıldığı askeri törenin ardından İshaklar Mahallesi Mezarlığı'na götürülen şehit Can'ın naaşı, buradaki aile mezarlığına defnedildi.