Gezende İlkokulu-Ortaokulunda Karagöz Gölge Oyunu Gösterisi Düzenlendi

Gezende İlkokulu-Ortaokulunda Karagöz Gölge Oyunu Gösterisi DüzenlendiKültür ve Turizm Bakanlığı destekli, Gülnar Belediyesi’nin katkılarıyla ‘’Köyüme Karagöz Geliyor’’ projesi kapsamında bugün Gülnar Gezende İlkokulu-Ortaokulunda yaklaşık 140 öğrenciye Karagöz Gösterisi ve Karagöz Atölyesi etkinliği düzenlendi.
Karagöz ve Hacivat Gölge Oyununu perdeye yansıtarak öğrencileri coşturan Proje uygulamacısı Yahya Değirmenci,  Gölge oyununda fidan dikme ve ağaç sevgisi gibi çeşitli mesajlar verdi.
Okul öğretmenlerimiz, bu etkinliğin,  çocukların eğlenmesi açısından ve verilen mesajlar ile büyük önem taşıdığını belirttiler. Ayrıca etkinlik konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel’e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiklerini belirttiler.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel yaptığı açıklamada;’’ Beraberce düzenlediğimiz bu etkinliğimizde öğrencilerimizi eğlendirebildiysek ne mutlu bize. Etkinliklerimiz okullarımızda 15 Aralık’a kadar devam edecektir, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’dedi.
‘’Köyüme Karagöz Geliyor’’ etkinliklerimiz 15 Aralık 2017 tarihine kadar Gülnar İlçemizin mahalle okullarında devam edecektir.