GÜLNAR İÇME SUYU İNŞAATI YAPIM İŞİ BAŞLADI

GÜLNAR İÇME SUYU İNŞAATI YAPIM İŞİ BAŞLADIIlısu içme suyu inşaatı yapım işine başlandı. Ilısu içme suyu hattı Gülnar İlçemize döşenerek ilçemizin su sorunu ortadan kalkacak.
16.08.2017 tarihinde yer teslimi yapılan ILISU içme suyu isale hattı yapım işi 2011 yılında Gülnar Belediyesinin yoğun çabaları ile SUKAP projesi kapsamına alınmıştır.2014 yılında ihale aşamasına getirilmiş olan bu proje yerel seçimlerden sonra 6360 sayılı Büyükşehir yasası ile MESKİ ye devredilmiştir. Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet GÜNEL ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin KOCAMAZ’ın ortaklaşa çalışmaları, yoğun ısrar ve çabaları ile Gülnar halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel yaptığı açıklamada;’’Yıllardır sözü verilip yapılamayan Ilısu içme suyu projesini gerçekleştiriyoruz. 2014 yılında ihale aşamasına getirdiğimiz projenin 16.08.2017 tarihi ile yer teslimi yapılmıştı. Şimdi de çalışmalara başladık, inşallah İlçemizin su sorunu ortadan kalkacak. Gülnar İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Bu konuda başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’dedi.