10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Gerçekleşti

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni GerçekleştiAtatürk,  vefatının 79. Yıl dönümünde Gülnar’da düzenlenen törenle anıldı.
Törene; İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Kerim Tufan, Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program, Hükümet konağı önünde çelenk koyma töreni ile başladı. Kaymakamlık çelengi İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör tarafından, Belediye Başkanlığı çelengi Belediye Başkanımız Ahmet Günel tarafından konuldu. Saat 09.05’te 2 dakikalık siren eşliğinde saygı duruşu akabinde İstiklal marşı okundu.

Program, Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen program ile Gülnar Kültür Merkezi toplantı salonunda devam etti. Program saygı duruşu ve akabinde istiklal marşı ile başladı. Ardından Kuran-ı Kerim okunması, okul öğrencileri tarafından şiirler okunması, oratoryo sunumu yapılması, Atatürk’ün hayatını anlatan video gösterisi, Atatürk’ün sevdiği şarkıların müzik dinletisiyle tören devam etti.
Tören sonunda İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Kerim Tufan, Belediye Başkanımız Ahmet Günel tarafından Atatürk ile ilgili resim, şiir yarışmalarında ve koşu yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.