Kıl Çadırları Aydınlanıyor, Yörüklere Işık Oluyor

Kıl Çadırları Aydınlanıyor, Yörüklere Işık OluyorMersin Büyükşehir Belediyesi, Türk kültürünü günümüze kadar getiren Mersin Yörükleri için geliştirdiği ‘Kıl Çadırı Aydınlanıyor Projesi’ kapsamında, Gülnar İlçemizde Yörük çadırları için güneş paneli sistemi dağıttı.
“Yörük Çadırları Aydınlanıyor”

Gülnar’da gerçekleştirilen törende sahiplerini bulan güneş panelleri artık kıl çadırlarını aydınlatarak, Yörüklere ışık olacak.

Gülnar İlçesi’nde yaşayan üreticilerimizin yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla ihtiyaç duyan 29 aileye 1,2 KW elektrik gücünde güneş paneli sistemi kuruldu. Bu sistem ailelerin günlük aydınlanma ihtiyacını karşılayacak, telefon şarj edecek ve 37 ekran bir televizyonu çalıştırabilecek.

Belediye Başkanımız Ahmet Günel konu ile ilgili yaptığı açıklama;’’ Yörükleri düşünerek yapılan bu çalışmalar bizleri sevindiriyor. Artık kıl çadırlarımız bu projemizle aydınlanacak. Ailelerimiz Güneş panellerimizle elektrik ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Verilen Güneş panelleri ve Hayata geçirilen bütün projeler için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ediyorum’’dedi.

“Burhanettin Başkan’ın destekleri bizleri mutlu ediyor”

Büyükşehir’in Yörükler için hayata geçirdiği projelerin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten ve dağıtım töreninde güneş paneli alan üreticilerimiz, “Yörükleri düşünerek bu projeyi hazırlayan ve Yörüklerin de var olduğunu herkese duyuran Burhanettin Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Çünkü Büyükşehir Belediyesi kendi kültürümüzü devam ettirmemiz için pek çok proje hayata geçirdi. Bugün de güneş panellerimizi teslim alacağız. Yörüklerin sorunlarına eğilerek daha iyi yaşam şartları sağlamak için elinden geleni yapan Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleri bizi çok mutlu ediyor. Güneş Paneli alan Ailelerimiz, Bugün verilen güneş panelleri ve hayata geçirilen diğer projeler için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ettiklerini belirttiler.’’