BAŞKAN GÜNEL 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN  GÜNEL  29 EKİM CUMHURİYET  BAYRAMI’NI KUTLADIBelediye Başkanımız Ahmet Günel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Günel, mesajında şunları kaydetti; ‘’Cumhuriyet Bayramı, tarihte eşine az rastlanan bir inanç ve azmin sonucu, bu toprakların bölünemeyeceğinin tarihi bir ispatıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir.’Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Devlet’ anlayışı ile kurduğumuz , demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin ebedi varlığı ile ilelebet devam  edecektir.Bu günlerin sorumluları olarak bizler; Türkiye Cumhuriyeti’ nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak zorundayız.
Bu yolda yürürken milli değerlerimizden ödün vermemek ve bu değerleri yarınlara sağlam olarak teslim etmekle  görevliyiz. Görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek için;Milli değerler ile bilim ve aklın üstünlüğünü benimsemek, tarihimizi çok iyi bilmek zorundayız.Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere kolay gelmediğini,Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit verildiğini ve bir o kadar da gazimizin bulunduğunu unutmamakla mükellefiz.Birlik olarak , Milletimiz için bu toprakları vatan kılan değerlere sonuna kadar sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz.
Bu duygularla Cumhuriyeti bizlere armağan eden başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı, şükran ve rahmetle anıyor, milletimizin ve Gülnar’ lı hemşerilerimin bayramını kutluyorum. Cumhuriyetimizin 94. Yılı tüm milletimize kutlu olsun’’dedi.