MHP 12. MERSİN OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ

MHP 12. MERSİN OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİMHP 12. Mersin Olağan Kongresine tek listeyle giren MHP Mersin İl Başkanımız Zeynel Uğur Gölgeli, yeniden başkanlığa seçildi.

Edip Buran Spor Salonu'nda gerçekleştirilen il kongresine, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,Belediye Başkanımız Ahmet Günel, MHP Gülnar İlçe Başkanı Yüksel Çelik, İlçe Belediye Başkanları,MHP İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.
Divanın seçilmesinin ardından faaliyet ve mali raporlar okundu.
İl Başkanı Gölgeli, kongrede yaptığı konuşmada, MHP'nin kurulduğu günden bu güne Müslüman Türk milletinin umudu olduğunu söyledi.
Üç hilal sancağını ebediyete kadar Mersin burçlarında dalgalandırmanın kaygısını taşıyacaklarını ifade eden Gölgeli, "Ülkücü şehitlerimizin, ebedi aleme göçmüş büyüklerimizin emeklerini, kanlarını, canlarını hiçbir nefse heba ettirmedik, ettirmeyeceğiz de. Bu sebeple siyaset kulvarında yapılan yarışmaların kırmadan, dökmeden, bir birini öteleyip itelemeden yapılması için canla başla çalışacak bu tür davranışlara asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.
Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen genel kurulda 521 oyun 510'unu alan Gölgeli, yeniden başkanlığa seçildi. 11 oy da geçersiz sayıldı.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel yaptığı açıklamada;’’Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığımızın 12. Olağan kongresine katılarak oyumuzu kullandık. Ülküdaşlarımızla bir araya geldik. Kongremizin Mersin İl Teşkilatımıza, Mersinimize, partimize, Milliyetçi ülkücü camiamıza, ülkemize, milletimize ve tüm Türk İslam Alemine hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. İl Başkanlığı görevine devam edecek olan Zeynel Uğur Gölgeli Bey’e hayırlı olsun diyor görevinde başarılar diliyorum’’dedi.