Okul Hediyeleri Büyükşehir’den

Okul Hediyeleri Büyükşehir’den2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlaması münasebetiyle, okul ziyaretlerine başlayan Belediye Başkanımız Ahmet Günel ve MHP Gülnar İlçe Başkanı Yüksel Çelik, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere hazırlanan kırtasiye seti dağıtımını gerçekleştirdiler.
Gülnar İlçesinde bulunan İlkokullarda gerçekleştirilen kırtasiye seti dağıtımında, Belediye Başkanımız Ahmet Günel, MHP Gülnar İlçe Başkanı Yüksel Çelik, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar Koordinasyon Şube Müdürü Mustafa Yüzer, MHP Gülnar İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şen ve Mersin Büyükşehir Belediyesi personelleri yer aldı.
Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Günel ,dağıtımı yapılan setlerin içerisinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın “Bu sıralarda sayı saymasını öğrenin ama en çok da büyüklerinizi sayın. Okumayı öğrenin ama en çok da arkadaşlarınızla güzel şeyler paylaşmayı öğrenin. İklimleri, mevsimleri, dünyayı öğrenin ama en çok ülkenizi, Atatürk’ü iyi öğrenin. Çünkü gelecekte bizlerin size çok ihtiyacı olacak. Öğrendiğiniz bilgileri not edin unutmayın, iyi kavrayın diye size bir hediyemiz var. Hediyenizi güle güle kullanın. Sizlerin gözlerinizden öpüyor, sizleri emekle yetiştiren ailelerinize selamlarımı iletiyorum” mesajının yer aldığı poşetleri öğrencilere verdi.
Dağıtılan setlerin içerisindeki malzemeleri merakla açan öğrencilerin mutlulukları da gözlerinden okunurken, minik öğrencileri sevindiren Büyükşehir Belediyesi, böylece aile bütçelerine de katkı sağlamış oldu.
Başkan Günel yaptığı açıklamada;’’Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Gülnar Belediyesi olarak sosyal anlamda vatandaşlarımızın yanında yer almaya, sorunlarını çözmeye, ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın hayatına dokunabildiğimiz kadar varız, miniklerimizi mutlu etmekte bizler için ayrıca bir mutluluk vesilesi oluyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum’’ dedi.