GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

GAZİLER GÜNÜ KUTLANDIGaziler günü anma programı, İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör, Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar, kurum amirleri, Gazilerimiz, gazi aileleri ve şehit ailelerinin katılımlarıyla Gülnar Hükümet Konağı önünde çelenk koyma töreni  ile başladı.
Programda; Gülnar Kaymakamlığı ve Gülnar Belediye Başkanlığı tarafından çelenk koyulmasının ardından saygı duruşu akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kıbrıs Gazisi Hasan Gündoğdu yaptı. Gündoğdu konuşmasında;19 Eylül 1922 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik ve Gazilik ünvanının veriliş yıl dönümünü kutlamak için burada bulunmaktayız. İnsanlar çalışarak pek çok rütbe ve ünvanlar elde eder. Bu rütbenin zirvesinde hiç şüphe yok ki şehitlik ve Gazilik bulunur. Gazilik en anlamlı ünvanlardandır. Şehitlikten sonra gelir. Savaşta ölenlere Şehit, savaşa katılarak hayatta kalanlara Gazi denir.19 Eylül Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısına ve toprak bütünlüğü uğruna vatan haini teröristlere karşı kahramanca savaşan güneydoğu Gazilerinin şeref günüdür.19 Eylül Gaziler gününüzü kutlar, Gaziler adına hepinizi selamlıyorum dedi.
Program, Çelenk koyma programının ardından Gülnar Belediyesi tarafından Yörük Sofrasında düzenlenen kahvaltı programıyla devam etti.
Ardından Cumhuriyet İlkokulu’na yeni yaptırılan şehitler ve gaziler sınıfı gezilerek öğrenciler ziyaret edildi.