Modern Otobüs Durakları Yapılıyor

Modern Otobüs Durakları YapılıyorMersin Büyükşehir Belediyesi, Gülnar İlçemizde otobüs durak yapımına başladı.
Merkez ve ilçe ayrımı gözetmeksizin hizmetlerini devam ettirerek, toplu taşıma hizmetine yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi, Gülnar ilçemize de modern duraklar yapıyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Gülnar Belediyesi Gülnar’da başlattığı toplu taşıma hizmeti ile otobüs, kent kart ve şimdi de otobüs duraklarıyla ilçemizde bir ilki yaşatıyor.
Durakların yapımı tamamlandığında, İlçemize 20 durak kazandırılmış olacak.
Engelli vatandaşların da hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen ve bu yöndeki hizmetlerini aksatmadan sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yerleştirdiği duraklar ile hem toplu taşımadaki durak eksikliklerini gideriyor, hem de engellilerin de rahatlıkla kullanabileceği duraklar yapıyor. Yapılan duraklarda engelli vatandaşların kullanımına uygun hissedilebilir yüzey, engelli rampası ve engelli platformu bulunuyor.
Yapılan duraklarda incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız Ahmet Günel yaptığı açıklamada; "Mersin Büyükşehir Belediyesinin ilçelere yaptığı hizmetlerden biri de toplu taşıma sistemi. Araç içinde kamera güvenlik sistemi, aracın güzergah üzerinde takibi, hızlı ve kolay toplu taşıma sistemi, elektronik ücret toplama sistemi, aracın merkez kontrol sistemi, temassız kredi kartı ile ulaşım, internetten ve yükleme noktalarından kartınıza yükleme yapabilme, hizmeti var. İlçemize yapılan toplu taşıma hizmeti ve şimdi de otobüs durakları yapımı ile halkımıza en güzel hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım Burhanettin Kocamaz’a Gülnarlılar adına teşekkür ediyorum” dedi.