Uluslararası Gülnar 2017 Bilim ve Kültür Etkinlikleri Göç Katarı İle Son Buldu

Uluslararası Gülnar 2017 Bilim ve Kültür Etkinlikleri Göç Katarı İle Son BulduUluslararası Gülnar 2017 Bilim ve Kültür Etkinlikleri kapsamında yapılan Uluslararası Gülnar Hatun 2017 Çalıştayında Gülnar Hatun göç katarı canlandırıldı.
Kapanış Programında Gülnar Hatun’un Göç Katarının Gülnar’a yerleşmesi  canlandırıldı. Meydancık yolundan başlayan göç kervanı  Pazar yerine kadar devam etti. Ardından Pazar yerinde gerçekleşen programla son buldu.
Programa İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör, Belediye Başkanımız Ahmet Günel, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Çömez, İlçe Müftüsü Bilal Kadı ve çok sayıda vatandaş yöresel kıyafetleriyle katıldılar.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel programda yaptığı konuşmada;’’Öncelikle ilçemize uzaktan yakından gelen misafirlerimize hoş geldiniz der teşekkür ederim. Prof. Dr. Ayşe Çalık Ross hanımın çabalarıyla Valilik, İlçe Kaymakamlığımız, Mersin Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyemiz olarak birlikte ilçemizi tüm dünyaya tanıtmaya çalışıyoruz. Bu esnada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Prof. Dr. Ayşe Çalık Ross’un da söylediği gibi 22 ülkeden 35 tane profesör Gülnar gibi Türkmen İlçesi olan Torosların eteğine kadar sizlerle kaynaşmak için gelip bilgilerini paylaştılar, kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum. Allah birliğimiz, kardeşliğimizi bozmasın’’dedi.
Konuşmaların ardından program plaket takdim ve hediye  kısmıyla son buldu .