Gülnar 15. Geleneksel Uluslararası Kültür Elma ve Badem Festivaline Yoğun İlgi

Gülnar 15. Geleneksel Uluslararası Kültür Elma ve Badem Festivaline Yoğun İlgiGülnar 15. Geleneksel Uluslararası Kültür Elma ve Badem Festivali Cuma günü gerçekleşti.
Festival hükümet konağı önünde çelenk sunma programından sonra kortej yürüyüşüyle başladı. Festival hizmet ve açılış törenlerinin ardından Gülnar Kültür Merkezinde Prof. Dr. Ayşe Çalık Ross’un  yönetiminde yapılan Uluslar arası Gülnar 2017 Bilim ve kültür Etkinlikleri açılışı yapıldı.
Daha sonra 4. karakucak güreş müsabakaları yapıldı. Sunuculuğunu Kasım Alper Özdemir’in yaptığı festival  Günün akşamında Zamin Amur ve Turgay Başyayla konseriyle son buldu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Gülnar Belediyesi 4. Geleneksel Karakucak Güreşleri öncesi başlayan hizmet, tanıtım ve açılış törenlerine Gülnar ilçesiyle hız kesmeden devam ediyor.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın ‘Mersin’i Nakış Nakış İşliyoruz’ sloganıyla başlatılan hizmet yolculuğundan Gülnar ilçesi de nasibini aldı. İlçede Başkan Kocamaz’ın katılımıyla tarımsal sulama borusu teslim töreni, Üçoluk Mahallesi İçme Suyu Terfi Hattı ve Binası Yapım İşi temel atma töreni, gönüllü itfaiyecilik sertifika töreni, römork ve vidanjör dağıtımı gerçekleştirilirken, hizmetler Gülnarlılar tarafından memnuniyetle karşılandı.
Gerçekleştirilen programlara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP Gülnar İlçe Başkanı Yüksel Çelik ve çok sayıda Gülnarlı katıldı.
“Derdimiz hizmet, sevdamız memleket”
İlk olarak tarımsal sulama borusu teslim töreninde konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yapılan her hizmetin vatandaşın hayatını kolaylaştırdığını ve bu yüzden de Büyükşehir Belediyesi olarak büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
Başkan Kocamaz, “Biz yapılan hizmetleri her yerde görüyoruz. Gerçekten Cumhuriyet tarihinde görülmemiş hizmetler şu iki yıla sığdırıldı. İki yıldır Büyükşehir Belediyesi’nin el atmadığı hiçbir yer yok. Bizim derdimiz hizmet, sevdamız memleket. Gece gündüz vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak için projelerle uğraşıyoruz ve büyük bir kısmını da hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tarımsal sulama borularının ürünlerinizin bereketli olmasına vesile olmasını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
“Büyükşehir hizmetlerine vites büyüterek devam ediyor”
Tarımsal sulama borusu teslim töreni sonrasında, Üçoluk Mahallesi İçme Suyu Terfi Hattı ve Binası Yapım İşi temel atma törenine katılan Başkan Kocamaz, hizmetleri hayata geçtikçe Büyükşehir Belediyesi olarak daha da şevkle çalıştıklarını belirtti ve “Daha fazla hizmet yapabilmek için vites büyütmeye çalışıyoruz. Gülnar’a yapılan hizmetleri Mersin’in bütününe yapmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla yılların ihmaline uğramış bu bölgeler ilk defa Büyükşehir marifeti ile hak ettiği hizmetlere kavuşuyor. Dediğim gibi yılların ihmaline uğramış bu bölgelerde vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.
Üçoluk Mahallesi İçme Suyu Terfi Hattı ve Binası Yapım İşi temel atma törenine katılan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise, “Mersin’de binlerce Gülnarlı, Erdemlili, Tarsuslu, Silifkeli yaşıyor. Bu insanlar köylerine sürekli bu yolları kullanarak gidip geliyorlar. Kırsala yapılan tüm hizmetlerden vatandaşlarımız yararlanıyor. Kırsala hizmet yapmakla eleştirilen Büyükşehir Belediyesi’ne gönülden destek veriyorum. Yapılan hizmetlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye belirtti.
Temel atma töreninin ardından Karakucak Güreşlerinin yapıldığı alana geçen prtokol güreş müsabakaları öncesinde alanda gönüllü itfaiyecilik sertifika töreni, römork ve vidanjör dağıtımını gerçekleştirdi.
Festivale  ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Gülnar Kaymakamı Ekrem Güngör, Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Anamur Belediye Başkanımız Mehmet Türe, Gülnar Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Arıduru, Gülnar İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özkan Çömez, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Gülnar İlçe Emniyet Müdürü Nihat Kılınç, MHP Gülnar İlçe Başkanı Yüksel Çelik, Gülnar Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Lütfi Kayhan, MHP Gülnar İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şen ve çok sayıda vatandaş yer aldı.
Günün akşamında ise yerel sanatçılar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Müziği Sanatçıları, Halk oyunları gösterileri, Azerbaycan Pop Müziği Sanatçısı ZaminAmur konseri yer aldı. Ve son olarak meydanı tıklım tıklım dolduran kalabalığa Turgay Başyayla muhteşem bir konser verdi. Başyayla, söylediği birbirinden güzel türkülerle Gülnarlılara unutulmaz bir akşam yaşattı.
Başyayla konserinin ardından konuşan Belediye Başkanımız Ahmet Günel; “Bu yıl 15.sini gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Kültür, Elma ve Badem Festivalimizde ilçemizde yetişen ürünleri tanıtma fırsatı bulduk. İlçemizde yetişen özellikle Elma ve Badem'i festival sayesinde bütün dünyaya tanıttık, tanıtmaya devam edeceğiz. Festivalimiz, yerel sanatçılar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Müziği Sanatçıları, Azerbaycan Pop Sanatçısı ZamınAmur ve Turgay Başyayla konseriyle tamamlandı. Festivalimize halkımız yoğun bir katılım göstermişlerdir. Burada biz Gülnarlılar olarak birliğimizi beraberliğimizi gösterdik, Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Ayrıca festvalimiz kapsamında kültür merkezinde devam edecek olansempozyum ve çalıştayında  Saadet Bilir, Ali İhsan Bilir, Ayşe Çalık Ross ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.Yine Festivalimizden önce hizmetlerimizi halkımızla buluşturduk. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Gülnar Belediyesi olarak halkımıza en iyi hizmet isunabilmek için gece gündüz çalışıyoruz, çalışmayada devam edeceğiz. Bu konuda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ediyorum. Festivalimize katılan, çadır kuran, stant açan herkese teşekkür ederim” dedi.