Festival Öncesi Gülnarlılara Hizmetler…

Festival Öncesi Gülnarlılara Hizmetler…Mersin Büyükşehir Belediyemiz ve Gülnar Belediyemiz olarak Gülnar 15. Geleneksel Uluslar arası Kültür, Elma ve Badem Festivali  öncesi hizmetleri Gülnarlılarla buluşturduk.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın ‘Mersin’i Nakış Nakış İşliyoruz’ sloganıyla başlatılan hizmet yolculuğundan Gülnar ilçemizde de nasibini aldı. İlçede Başkanımız Kocamaz’ın katılımıyla tarımsal sulama borusu teslim töreni, Üçoluk Mahallesi İçme Suyu Terfi Hattı ve Binası Yapım İşi temel atma töreni, gönüllü itfaiyecilik sertifika töreni, römork ve vidanjör dağıtımı gerçekleştirilirken, hizmetler Gülnarlılar tarafından memnuniyetle karşılandı.
Gerçekleştirilen programlara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel, MHP Gülnar İlçe Başkanı Yüksel Çelik ve çok sayıda Gülnarlı katıldı.
“Derdimiz hizmet, sevdamız memleket”
İlk olarak tarımsal sulama borusu teslim töreninde konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz, yapılan her hizmetin vatandaşın hayatını kolaylaştırdığını ve bu yüzden de Büyükşehir Belediyesi olarak büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
Başkan Kocamaz, “Biz yapılan hizmetleri her yerde görüyoruz. Gerçekten Cumhuriyet tarihinde görülmemiş hizmetler şu iki yıla sığdırıldı. İki yıldır Büyükşehir Belediyesi’nin el atmadığı hiçbir yer yok. Bizim derdimiz hizmet, sevdamız memleket. Gece gündüz vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak için projelerle uğraşıyoruz ve büyük bir kısmını da hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tarımsal sulama borularının ürünlerinizin bereketli olmasına vesile olmasını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
“Büyükşehir hizmetlerine vites büyüterek devam ediyor”
Tarımsal sulama borusu teslim töreni sonrasında, Üçoluk Mahallesi İçme Suyu Terfi Hattı ve Binası Yapım İşi temel atma törenine katılan Başkanımız Kocamaz, hizmetleri hayata geçtikçe Büyükşehir Belediyesi olarak daha da şevkle çalıştıklarını belirtti ve “Daha fazla hizmet yapabilmek için vites büyütmeye çalışıyoruz. Gülnar’a yapılan hizmetleri Mersin’in bütününe yapmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla yılların ihmaline uğramış bu bölgeler ilk defa Büyükşehir marifeti ile hak ettiği hizmetlere kavuşuyor. Dediğim gibi yılların ihmaline uğramış bu bölgelerde vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.
Temel atma töreninin ardından Karakucak Güreşlerinin yapıldığı alana geçen Başkan Kocamaz, güreş müsabakaları öncesinde alanda gönüllü itfaiyecilik sertifika töreni, römork ve vidanjör dağıtımını gerçekleştirdi.
Alanda gerçekleştirilen törene ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Gülnar Kaymakamı Ekrem Güngör, Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Gülnar Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Arıduru, Gülnar İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özkan Çömez, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Gülnar İlçe Emniyet Müdürü Nihat Kılınç, MHP Gülnar İlçe Başkanı Yüksel Çelik, Gülnar Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Lütfi Kayhan, MHP Gülnar İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şen ve çok sayıda vatandaş yer aldı.