GÜLNAR BELEDİYESİ’NİN BARDAT’DA HAZIRLAMIŞ OLDUĞU İFTAR YEMEĞİNE İLGİ BÜYÜKTÜ

GÜLNAR BELEDİYESİ’NİN BARDAT’DA HAZIRLAMIŞ OLDUĞU İFTAR YEMEĞİNE İLGİ BÜYÜKTÜGülnar Belediyesi tarafından 5. Geleneksel iftar yemekleri düzenleniyor. Köseçobanlı Mahallesi,  Bardat Pazarında Kurulan bereket dolu iftar sofrasında dualar eşliğinde oruçlar açıldı.
İftar Programına; Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar, MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar, Gülnar Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Lütfi Kayhan,  Kent Konseyi Başkanı Selami Bağca, meclis üyelerimiz, parti yönetimimiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gülnar Belediyesi’nin Ramazan ayının ruhuna uygun birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışmanın sembolü olan iftar sofrası Bardat Mahallesinde kuruldu.
Program Köseçobanlı mahalle halkımız ve çevre mahalle halkımızın yoğun katılımıyla geçekleşti.
İftar programımız, Halil Bal hocamızın okuduğu Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı.
Gülnar Belediyesine ait Yörük Sofrası’nın mutfağında hazırlanan ve 4 çeşit yemeğin sunulduğu iftar sofrasında yaklaşık 900 Gülnarlı yapılan dua ve okunan ezan ile oruçlarını açtılar.

Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar iftardan sonra yaptığı konuşmada; İlçemizde geleneksel hale getirdiğimiz iftar programlarımızın bu yıl 5.sini düzenledik.Bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.Ramazan’ın bereketinden, feyzinden, güzel duygularından Cenab-ı Allah hepimizi nasiplendirsin. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel Mersin’de düzenlenen bir program nedeniyle aramıza katılamadılar. Onların sizlere selamlarını, sevgilerini, saygılarını getirdim. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum’’dedi.
Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yusuf Özaydın yaptığı konuşmada;’’ Her yıl düzenlediğimiz iftar programlarımızın 5.sini gerçekleştiriyoruz. Cenab-ı Allah tutmuş olduğumuz oruçlarımızı, yapmış olduğumuz ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel Mersin’de düzenlenen bir program nedeniyle aramıza katılamadılar. Onların sizlere selamlarını, sevgilerini, saygılarını getirdim. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum’’dedi.