BEREKET DOLU İFTAR SOFRALARI ZEYNE’DE KURULDU

BEREKET DOLU İFTAR SOFRALARI ZEYNE’DE  KURULDUGülnar Belediyesi tarafından Ramazan ayının kültürünü yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen  5. geleneksel  iftar yemeği  Zeyne   Mahallesinde yoğun ilgi gördü.  Kurulan bereket dolu iftar sofrasında dualar eşliğinde oruçlar açıldı.
İftar Programına; Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in yanı sıra , Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar,İlçe Jandarma Komutanı Özkan Çömez,  MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar,MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şen,Gülnar Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Lütfi Kayhan,  Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar Koordinasyon Şube Müdürü Mustafa Yüzer, Kent Konseyi Başkanı Selami Bağca, meclis üyelerimiz, parti yönetimimiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gülnar Belediyesi’nin Ramazan ayının ruhuna uygun birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışmanın sembolü olan iftar sofrası Zeyne Mahallesinde kuruldu. Gülnar Belediyesine ait Yörük Sofrası’nın mutfağında hazırlanan ve 4 çeşit yemeğin sunulduğu iftar sofrasına yoğun katılım oldu.Vatandaşlar yapılan dua ve okunan ezan ile oruçlarını açtılar.
İftar öncesi alana gelen ve masaları tek tek dolaşarak, vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanımız Ahmet Günel, halkımızın yoğun ilgisiyle karşılandı.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel iftardan sonra yaptığı konuşmada;’’Bu tür etkinlikler insanların birbirleriyle kaynaşmasının ve küskünlüklerin ortadan kalkmasını sağlayan etkinliklerdir. Bizde Gülnar Belediyesi olarak bu tür etkinlikleri sıkça yapma gayretindeyiz. Biliyorsunuz Ramazan ayı bereket , kardeşlik, fakirleri gözetme ayıdır. Fakirleri en az senede bir kere hatırlamaları için Cenab-ı Allah Kuran-ı Kerim’de orucu insanlara farz kılmıştır. Bunun için insanlar 1 ay oruç tutarak fakirin, fukaranın ve açın halinden anlıyor. Bütün katılımcılara çok teşekkür ediyorum, Hepinizden Allah razı olsun. İnşallah nice Ramazanlara erişiriz. Allah birliğimizi, kardeşliğimizi daim etsin. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum’’dedi.