GÜLNAR BELEDİYESİ’NİN BÜYÜKECELİ’DE HAZIRLAMIŞ OLDUĞU İFTAR YEMEĞİNE İLGİ BÜYÜKTÜ

GÜLNAR BELEDİYESİ’NİN  BÜYÜKECELİ’DE HAZIRLAMIŞ OLDUĞU İFTAR YEMEĞİNE İLGİ BÜYÜKTÜGülnar Belediyesi tarafından Ramazan ayının kültürünü yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen iftar yemeklerinin  5.’si Büyükeceli  Mahallesinde başladı.  Kurulan bereket dolu iftar sofrasında dualar eşliğinde oruçlar açıldı.
İftar Programına; İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör, Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar, MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar koordinasyon Şube Müdürü Mustafa Yüzer, Kent Konseyi Başkanı Selami Bağca, meclis üyelerimiz, parti yönetimimiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gülnar Belediyesi’nin Ramazan ayının ruhuna uygun birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışmanın sembolü olan iftar sofrası Büyükeceli Mahallesinde kuruldu. Gülnar Belediyesine ait Yörük Sofrası’nın mutfağında hazırlanan ve 4 çeşit yemeğin sunulduğu iftar sofrasında yaklaşık 750 Gülnarlı yapılan dua ve okunan ezan ile oruçlarını açtılar.
İftar öncesi alana gelen ve masaları tek tek dolaşarak, vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanımız Ahmet Günel, halkımızın yoğun ilgisiyle karşılandı.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel iftardan sonra yaptığı konuşmada;’’Bu tür etkinlikler insanların birbirleriyle kaynaşmasının ve küskünlüklerin ortadan kalkmasını sağlayan etkinliklerdir. Bizde Gülnar Belediyesi olarak bu tür etkinlikleri sıkça yapma gayretindeyiz. Biliyorsunuz Ramazan ayı bereket , kardeşlik, fakirleri gözetme ayıdır. Fakirleri en az senede bir kere hatırlamaları için Cenab-ı Allah Kuran-ı Kerim’de orucu insanlara farz kılmıştır. Bunun için insanlar 1 ay oruç tutarak fakirin, fukaranın ve açın halinden anlıyor. Bütün katılımcılara çok teşekkür ediyorum, Hepinizden Allah razı olsun. İnşallah nice Ramazanlara erişiriz. Allah birliğimizi, kardeşliğimizi daim etsin. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum’’dedi.
İlçe Kaymakamımız Ekrem Güngör yaptığı konuşmada;’’Bu iftar programını düzenleyen Gülnar Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin, Ramazan Bayramına kavuşmayı nasip etsin. Cümleten hayırlı Ramazanlar diliyorum’’dedi.