‘’Bir Adam Bütün Köye’’ Drama Tiyatrosu Sahnelendi

‘’Bir Adam Bütün Köye’’ Drama Tiyatrosu Sahnelendi3. Türk Dünyası Tiyatro Günleri kapsamında Gagauzya Komrat Belediyesi S.Kesya Müzik ve Drama Tiyatrosu tarafından “Bir Adam Bütün Köye” adlı oyun Gülnar Kültür Merkezi’nde sahnelendi.
Bir Adam Bütün Köye oyunu, köylerin gittikçe boşalması ve genç nüfusun ülke dışına gitmesini konu alıyor. Yetim kalan çocuklar, boşanmalar, okulların kapatılması, köylerde en çok ihtiyarların kalması, tüm sıkıntıların onların omuzlarına yüklenmesi ancak birlik olup bu sıkıntıları atlatmaları oyunun ana konusunu oluşturuyor.
Büyük İlgi gören tiyatroyu Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in yanı sıra, İlçe Müftüsü Bilal Kadı, Askerlik Şube Başkanı Süleyman Yörük, Orman İşletme  Müdürü Hasan Aslan, SGK Müdürü Mustafa Aydemir, MHP İlçe Başkanı Nebi Ulupınar,Gülnar Belediyesi Meclis Üyesi Yusuf Özaydın,  Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar Koordinasyon Şube Müdürü Mustafa Yüzer ve çok sayıda vatandaş izledi.
Tiyatro oyunundan sonra konuşma yapan Belediye Başkanımız Ahmet Günel konuşmasında ’’Hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle bizleri yalnız bırakmayıp bu oyunu izlemeye geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Mersin Büyükşehir Belediyemiz tarafından düzenlenen 3. Türk Dünyası tiyatro günlerinin 4. Gününde Gagauzya Komrat Belediyesi tiyatro grubunun  oyununu izledik.Bizler bu zamana kadar Türk kardeşlerimizle bir araya gelmek istemişizdir. Dilimiz, Kültürümüz, her şeyimiz bir. Bu tür etkinlikler sayesinde de kardeşlerimizle bir araya geldik. Bu tiyatronun sahnelenmesinde öncelikle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a ve Gagauzya’ dan  buralara kadar gelip bu oyunu  sahneleyen kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerimizin  devam edeceğinin de sözünü veriyorum’’dedi.
Konuşmanın ardından Belediye Başkanımız Ahmet Günel  Gagauzya Komrat Belediyesi S.Kesya Müzik ve Drama Tiyatrosu ekibine plaket ve yörüklere özgü yörük yağlığı verdi.