Gülnar’da ‘’Tour Of Mersin’’ Heyecanı

Gülnar’da ‘’Tour Of Mersin’’ HeyecanıMersin Büyükşehir Belediyesi’nin  bu yıl 3'ncüsünü düzenlediği  Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu'nun ikinci etabı bugün saat 10.30'da Aydıncık İlçesinde başlayarak saat 11:30’ da Gülnar İlçemizden geçiş yaptı.
Düzenlenen 3. Tour Of Mersin’de Türkiye’nin çeşitli illerinden 5 takımın yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Belarus, Gürcistan, Ukrayna ve Bulgaristan olmak üzere toplam 7 ülkeden 11 takım kıyasıya mücadele etti.
Tour Of Mersin’in Gülnar’dan geçişi sırasındaki programa Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in yanı sıra Gülnar İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör,Gülnar Jandarma Komutanı Özkan Çömez , Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar, MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar, MHP Gülnar İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şen, Gülnar Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Lütfi Kayhan,kurum amirleri,muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Geçiş güzergahlarında bu ana tanık olan Gülnar halkı sporcuları coşkulu bir şekilde karşıladılar.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel açıklamasında;’’Spor bir kültür kaynaşmasıdır.Bu turnuvanın Mersinimiz ve İlçelerimiz için hayırlara vesile olmasını cenabı-ı Allahtan niyaz ediyorum ve iyi bir turnuva olmasını temenni ediyorum.Bisiklet turunun etabı ne kadar zor olursa kalitesi de o kadar yüksek demektir.Ayrıca toplumların barış, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamaları için spor en önemli unsurlardandır.
Tour Of Mersin, Gülnar’ın tanıtımında da önemli bir obje olacaktır.Dünya’nın her tarafında Gülnar’lıya rastlanmasına rağmen Gülnar’ımızın tanıtımı yeterli gelmiyor.Bu gibi etkinliklerle Gülnar İlçemizi bütün Dünyaya tanıtmamıza fırsat buluyoruz.Gülnar’da ilk defa böyle bir etkinlik oluyor. Bu konuda bu organizasyonu düzenleyen başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’dedi.