Başkan Günel ‘’Ayvalı Mahallesi , Yeni Camisi Yeniden Hizmetinizde’’

Başkan Günel ‘’Ayvalı Mahallesi , Yeni Camisi Yeniden Hizmetinizde’’Gülnar Merkez Ayvalı Mahallesinde bulunan Ayvalı Mahallesi Yeni Camiine  30/12/2016 sabah saatlerinde yıldırım düşmesi sonucu maddi hasar oluşmuş ve o günden buyana camii kullanılamaz durumdaydı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Gülnar Belediyesi  işbirliğiyle gerçekleşen tadilat sonucu  cami tekrar kullanıma açıldı.
Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel yaptığı açıklamada ‘’ yıldırım düşmesi sonucu kullanılmaz hale gelen  Ayvalı Yeni Camii, Mersin Büyükşehir  Belediyesi  ve  İlçe Belediyemizin katkılarıyla camimiz yeniden inşa edilerek  tekrar ibadete açıldı.Ayrıca benzer  hadiselerin yaşanmaması için yeni paratoner sistemi yapılarak güvenlik önlemleri  alındı. Kutlu doğum haftası kutladığımız bu haftada  camimiz ibadete açılmıştır.  İlçemizde ve mahallelerimizde bulunan  camilerimizin temizliği ve bakımları Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yapılmaktadır. Bu konuda Gülnar için her türlü hizmetlerde bizlerin yanında olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve ekibine teşekkür ediyorum’’dedi.