‘’Tevellüd 1315’’ Tiyatro Gösterimi Büyük İlgi Gördü

‘’Tevellüd 1315’’ Tiyatro Gösterimi Büyük İlgi Gördü Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarafından, Gülnar Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Tevellüd 1315’ adlı tiyatro gösterimi yoğun ilgi gördü.
Ücretsiz sergilenen oyunu izleyenler arasında Gülnar İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör, Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Garnizon Komutanı Özkan Çömez, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar Koordinasyon Şube Müdürü Mustafa Yüzer, MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar, MHP Gülnar İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şen, Gülnar Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Lütfi Kayhan ve çok sayıda vatandaş vardı.
Sergilenen oyunda  Halil ve Hediye karakteri üzerinden  Çanakkale Destanı’ndan önce Türkiye’de  yaşanan sıkıntılı dönem, açlık, yoksulluk gibi konular ele alınıyor. Şehitlerimizin yazdığı kahramanlık destanının ne gibi özveriler ve zorluklar ile kazanıldığının vurgusu yapılıyor.1315 Tevellüd isimli tiyatro gösterisi ‘Hey On beşli Türküsünün’ hikayesine ışık tutuyor.
Tiyatro Gösterimi sonunda konuşma yapan Belediye Başkanımız Ahmet Günel, ‘’Öncelikle hepiniz hoş geldiniz.Bu salonumuzu bizlere hediye eden bütün siyasi partilerimize, sivil toplum örgütlerine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Bizde bu salonu dolu dolu kullanmak için böyle etkinlikler yapıyoruz.Mersin Büyükşehir Belediyemizin Tiyatro ekibi, Türk sanat Müziği, Türk Halka Müziği gibi ekipleriyle burada her türlü etkinlikleri yapacağız.Bu konuda emeği geçen başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz olmak üzere, burada bugün sergiledikleri oyunla bizleri duygulandıran  bütün tiyatro ekibine canı gönülden teşekkür ediyorum.Kendilerini kutluyorum’’dedi.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a iletilmek  üzere oyunun yönetmenine plaket takdim etti.