Gülnar Belediyesi Tarafından Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına(YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavlarına(LYS) Hazırlanan Öğrencilere Hazırlık Kitapları Hediye Edildi.

Gülnar Belediyesi  Tarafından  Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına(YGS) ve  Lisans Yerleştirme Sınavlarına(LYS) Hazırlanan  Öğrencilere Hazırlık Kitapları Hediye Edildi.Belediye Başkanımız  Ahmet Günel ve Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar , Gülnar Anadolu Lisesi’nde öğrencilere YGS ve LYS hazırlık kitapları hediye ettiler.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel konuşmasında; bilginin önemine değindi. Öğrencilerin kendileri için belirlediği en büyük hedefin YGS ve  LYS’yi başarılı bir şekilde atlatarak istedikleri bölümleri okuyabilmeleri olduğunu belirtti. Belediye Başkanımız Ahmet Günel, “İçinde bulunduğumuz çağ bilginin, bilgi üretmenin, sorgulamanın, araştırmanın en büyük değer olarak öne çıktığı bir çağdır” dedi. Başkan Günel, şunları kaydetti: “Böylesi bir çağda, bilgiyi depolayan değil, karmaşık bilgiler içerisinden gerekeni seçen, parçaları bir araya getiren, bilgiyi üreten ve kullanan, bilgi ve iletişim teknolojilerini aktif olarak kullanabilen, girişimci ve yenilikçi yönü gelişmiş bireylere ihtiyaç vardır. Bizler, değerli gençlerimize daha iyi bir gelecek temin edebilmek için her adımımızı bu şuurla attık. Belediye bütçemizin bir kısmını  eğitime ayırdık.
“AMACIMIZ GENÇLERİMİZE  SINAVLARI ÖNCESİ DE DESTEK VERMEK”
“İnanıyorum ki,bu süre zarfında bu soru bankalarını çözmek suretiyle öğrencilerimiz, daha başarılı olacaklar ve nihayetinde ilçemizden  daha fazla öğrencimizi üniversiteye yerleştirmiş olacağız” diyen Günel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Lise öğrencilerine bilgiye erişimde fırsat eşitliğini sağlamak maksadıyla YGS ve LYS’ye yönelik kitapların dağıtımını yapıyoruz. Bizler belediye olarak eğitimi güçlendirmek adına bu gibi  çalışmalar yapıyoruz. En büyük arzumuz bu çağın gerektirdiği beceriler kadar; milli ve manevi değerlerimizi, insanlığın geleceğini şekillendirecek olan sevgi, saygı, hoşgörü ve yardımlaşma, sorumluluk sahibi olma gibi değerleri de öğrencilerimizin kazanmasıdır. Zengin bir tarih ve kültür birikimine sahip, medeniyetler inşa etmiş, medeniyet tasavvuru olan bir milletin evlatları, özgüven içinde, gücünü ecdadımızdan alarak, aydınlık bir istikbali hiç kuşkusuz gençlerimiz inşa edecektir. Öğrencilerimize seneye yapılacak olan  YGS’de  ve bu yıl yapılacak olan  LYS ’de başarılar diliyorum’’dedi.
Konuşmanın ardından  hazırlık kitapları öğrencilere hediye edildi.