TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GÜLNAR’DA YAPILDI

TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GÜLNAR’DA YAPILDIMersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı için geldiği İlçemizde ziyaretlerde bulundu.Başkan Kocamaz Belediye Başkanımız Ahmet Günel’i makamında ziyaret etti. Ayrıca MHP Gülnar İlçe Teşkilatı, Gülnar Ülkü Ocakları ve Gülnar Belediyesi Proje Ofisi ziyaret edildi.Ziyaretlerin ardından Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı  Gülnar Kültür Mezkezi’nde başladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Hizmette 23. Mersin’e Hizmette 3’üncü Yıl Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı” kapsamında Gülnarlılar ile bir araya gelerek, 3 yıl boyunca Mersin’e ve ilçelerine vermiş oldukları ve bundan sonra verecekleri hizmetler hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Kocamaz konuşmasında, “Mersin’imiz, tüm ilçelerimizle birlikte, hak ettiği yere mutlaka gelecektir” dedi.
Gerçekleştirilen toplantıya, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burğut, Gülnar İlçe Müftüsü Bilal Kadı, MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar, MHP Gülnar İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şen, Ak Parti Gülnar İlçe Başkanı Fatih Sıttık Çamlık, , Gülnar Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Kayhan, Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve oda temsilcileri, Gülnarlı muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantı 3’üncü yıl tanıtım filminin izlenmesi ile devam etti.
Başkan Kocamaz burada yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediyesi olarak 30 Mart 2014 tarihinden bugüne kadar geçen 3 yıllık zaman zarfında gerçekleştirdiğimiz hizmet ve projelerimizi sizlerle paylaşmak amacıyla düzenlediğimiz 3’üncü Yıl Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Her birinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyor, muhabbetle kucaklıyorum” dedi.

“3’üncü yılımız hayırlı ve uğurlu olsun”

2 milyona yakın Mersinliyi ve 26 bin Gülnarlıyı hiçbir karşılık beklemeden sevdiklerini sözlerine ekleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Hizmet, yüce gönül ve ehil kadro işidir. Liyakatli kadromuzla verdiğimiz hizmetler, önümüzdeki yıllarda katlanarak artacaktır. Mersin’imiz, tüm ilçelerimizle birlikte, hak ettiği yere mutlaka gelecektir. Her türlü engelleme ve kumpaslara rağmen belirlediğimiz hedeflere ulaşabilmek için çıktığımız bu zorlu yolda, yorulmak nedir bilmeden çalışan mesai arkadaşlarıma ve desteğini bir an olsun esirgemeyen siz değerli Gülnarlı hemşehrilerime can-ı yürekten teşekkür ediyorum. Hizmette 3. yılımızın, Mersin’imize ve Gülnar ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Sizleri, en kalbi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum. Biz Mersin’in tamamına hizmet etmekle mükellefiz. Bütün insanlarımızı seviyoruz ve elimizdeki kıt bütçe ile Mersin’in tamamına eşit hizmet vermeye çalışıyoruz. Gücümüz yettiğince her yere hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Başkan Kocamaz, konuşmasının ardından gerçekleştirdiği sunumda, ulaşım hizmetlerinden, MESKİ hizmetlerine; sosyal hizmetlerden, engellilere yönelik hizmetlere; kültür ve sanat hizmetlerinden, spor hizmetlerine; tarımsal kalkınma hizmetleri ile veterinerlik hizmetlerinden, kent estetiği hizmetlerine; bilgi teknolojileri ve eğitim hizmetlerinden, kalite çalışmalarına, yol, asfalt ve kaldırım çalışmalarından, çevre ve çevre sağlığı hizmetlerine; sosyal hizmetler ile engellilere yönelik hizmetlerden, itfaiye ve sağlık hizmetlerine; mezbaha hizmetleri, çiftçi destekleri ve muhtarlıklara yönelik gerçekleştirilen hizmetlerden; spor hizmetlerine varana kadar her alanda gerçekleştirilmiş veya gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikleri ve projeleri tek tek anlattı.
Sunumun ardından Gülnarlılara Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin insan odaklı hizmetlerinin yer aldığı tanıtım filmi izletildi.
Tanıtım filminden sonra Belediye Başkanımız Ahmet Günel söz alarak, “Yapılan 3 yıllık hizmet herhalde bir, bir buçuk saatte anlatıldı ama daha kaleme alınmamış ve burada sergilenmemiş birçok hizmet var. Bu konuda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür etmemek, hizmetleri görmemek nankörlük olur. Arazi yollarına traktörle dahi gidilmezken bugün vatandaşımız bütün arazilerine bahçelerine altındaki son model araçlarıyla gidebiliyorlar. Muhtarlarım ve köylülerim adına kendisine teşekkürü borç bilirim. Bu hizmetlerin devamını kendilerinden diliyorum. Gülnar Yeni Otogarımız yakında açılacak.Otogarımızın açılmasıyla beraber çevre yolumuzun da çalışmalarına  başlanması bizi ayrıca mutlu edecektir.

Gülnar’da Bir İlke İmza Atıyoruz;

Sizlerin huzurunda yeni bir müjde veriyorum ve bu Gülnar İlçemizde bir ilk olacak. Bugün yapılan Belediye Meclis toplantımızda oy birliğiyle aldığımız karar doğrultusunda 8.5 dönüm bir arazinin tapusunu Mersin Büyükşehir Belediyemize devrettik. Burada Sağlıklı Yaşam Merkezi, Gençlik ve Spor Merkezi olarak içerisinde Yüzme havuzu, sauna ve spor alanları bulunduran büyük bir projeye bugünden itibaren imza atıyoruz.
Gülnar İlçemizde yapılan hizmetler ve yapılacak olan hizmetler için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz ve ekibine teşekkür ediyorum’’dedi.
Konuşmaların ardından tanıtım ve bilgilendirme toplantısı son bulurken, Belediye Başkanımız Ahmet Günel, Başkan Kocamaz’a hediye takdiminde bulundu.
Programın ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve Belediye Başkanımız Ahmet Günel çalışmaları devam eden Gülnar Otogarı’nda incelemelerde bulundular.