Başbuğ Alparslan Türkeş Vefatının 20. Yılında Anıldı

Başbuğ Alparslan Türkeş Vefatının 20. Yılında Anıldı4 Nisan 1997 yılında vefat eden MHP’nin kurucusu ve Ülkücü Hareketin Lideri Alparslan Türkeş’in vefatının 20. Yıl dönümü nedeniyle Gülnar Belediye Düğün Salonunda yemek verilip mevlid okutuldu.
MHP Gülnar İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen mevlid programına vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Programda konuşma yapan Belediye Başkanımız Ahmet Günel; ‘’Merhum Alparslan Türkeş, hayatı boyunca verdiği mesajlarla Türk siyasetine yön vermiş, Türk Milleti’ne ve Türk Dünyası’na hizmet etmiş; Devletin selameti, milletin bekası, Cumhuriyetin ilelebet yaşayabilmesi için her türlü fedakârlığa göğüs germiş bir Devlet adamıdır. O sadece bir siyaset adamı değil, gerçek bir vatan sevdalısı, Türk Milleti ve Türk Devleti’ne olan bağlılığı ile Türk siyasetinde yeri zor doldurulacak büyük bir devlet adamıdır. Alparslan Türkeş Türk siyasetinin daima aranan, fikirlerine başvurulan Bilge bir insan olarak şartlar ne olursa olsun önce “Ülkem, Devletim, Milletim” diyen bir anlayışa sahipti. O’nun bu köklü devlet, millet aşkı ile ileri görüşlülüğü, birleştirici, uzlaşmacı, barışçı, yapıcı, rejimin korunması ve güçlendirilmesi yolundaki siyaseti sayesinde birçok kriz ortamından çıkılmış, huzura kavuşulmuştur. Geniş ufku, Milletine karşı olan derin sevgisi ve muhabbeti O’nu bütün Türk Dünyasının bilge lideri, Başbuğ’u haline getirmiştir. En büyük ideallerinden birisi olan, Türk Devlet ve Topluluklarının kardeşlik, dostluk, birlik, dirlik, işbirliği ortamında birleşmeleri için iddialarını, özlemlerini Türk Dünyasına ulaştıran kişiliktir. Başbuğ Alparslan Türkeş, geleceğimizin teminatı ve sahibi olan Türk Gençliğine daima özel bir önem vermiş; Gençliğimizin, Türk töresinin ve İslam ahlakının güzelliklerini tanıması ve benimsemesi doğrultusunda, gelecek nesiller için geceli gündüzlü durmadan çalışan, Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük Devlet Adamlarından biri olmuştur.Bizlere vatan sevgisini , Türk Milliyetçiliğini, İslam ahlakını aşılamıştır. Vefatının 20.yıl dönümünde merhum Başbuğumuzu ve Vatan için toprağa düşmüş bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum’’dedi.

MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar yaptığı konuşmada;’’Bugün Liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş’in aramızdan ayrılışının 20. Yıl dönümü.Ülkemiz her gün teröre şehitler veriyor.Yıllar önce zor şartlarda bir hareket başlatarak Türklüğün fikrini,ülküsünü, islam ahlakını o günün genç beyinlerine yılmadan yorulmadan kazıyarak anlattı.Onlar Bilge liderimizin kurduğu ocaklarda yetişip yurdun her yerine dalga dalga yayılıp Ülkümüzü anlatacak nesillerin yetişmesini sağlayarak yurdun her bir yanına Türk Milliyetçiliği fikrini günümüze kadar yaşattı bizlerde yaşatmaya devam edeceğiz. Vefatının 20. Yılında Bilge Lider Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i ve vatan için toprağa düşmüş bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum ‘’dedi.

İlçe Başkanı Ulupınar’ın konuşmasının ardından Merkez Cami İmam Hatipleri Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak dua edildi.

Programa;Gülnar İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör, Belediye Başkanımız Ahmet Günel,Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar, MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar, MHP Gülnar İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şen, AKP Gülnar İlçe Başkanı Fatih Çamlık, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.