BELEDİYE BAŞKANIMIZ AHMET GÜNEL ‘18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 102. YILDÖNÜMÜ’ ANMA PROGRAMINA KATILDI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ AHMET GÜNEL  ‘18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 102. YILDÖNÜMÜ’ ANMA PROGRAMINA KATILDIGülnar Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programı Gülnar Kültür Merkezinde yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan anma programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Açılış konuşmasını Gülnar Anadolu Lisesi Müdürü Zekeriya Mercan yaparken Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve şiirlerin okunmasının ardından Gülnar İlçe Jandarma Komutanlığının “Çanakkale ve Şehitler” konulu sunumu yapıldı. İstiklal Marşımızın 10 kıtası farklı simalar tarafından seslendirilmesi büyük alkış aldı.

“Çanakkale Şehitlerinin Dirilişi” adlı tiyatronun sunumunun ardından program müzik dinletisi ile devam etti. Günün anlam ve önemine binaen yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör, Belediye Başkanı Ahmet Günel, Cumhuriyet Savcısı Süleyman Arıduru ve İlçe Jandarma Komutanı Özkan Çömez tarafından verildi.