İstiklal Marşının Kabulünün 96.Yıl Dönümü Kutlandı

İstiklal Marşının Kabulünün 96.Yıl Dönümü Kutlandıİstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma gününün 96 yıl dönümü Gülnar Kültür Merkezi Müdürlüğü çok amaçlı salonunda kutlandı.
Programa;İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör, Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar ,Cumhuriyet Savcısı Sercan Kocabey, MHP İlçe Başkanı Nebi Ulupınar,MHP Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şen, Kurum Amirleri,Okul Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Gülnar Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yapılan programda,Saygıduruşu akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.Program okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.Okul Öğretmeni Turgut Önge yaptığı konuşmada;’’ Bugün, milletçe aynı duygu ve gönül birliği içinde, İstiklâl Marşımızın kabulünün 96. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşandığımızı belirterek, “Büyük bir azim, inanç ve fedakârlıkla kazanılan istiklâl mücadelemizi, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren Mehmet Akif Ersoy, fikir ve edebiyat dünyamızın en güçlü kalemlerinden bir olduğunu belirtmek isterim. En zor şartların, çözülmenin ve umutsuzluğun hâkim olduğu bir dönemde Millî Mücadele ruhunun canlanmasına ömrünü adamıştır. Fedakâr bir dava adamı, ateşli bir hatip olan milli şairimiz Mehmet Akif, her zaman duygu, düşünce ve eylemleriyle ön saflarda yer almış gerçek bir aydındır.

Mehmet Akif Ersoyun dediği gibi Allah bir daha İstiklal Marşını yazdırmasın’’ dedi.

Öğrenciler Şiirler okudu,Gülnar Anadolu İmam Hatip Lisesi Orta Okul ve Lise Öğrencileri oratoryo gösterimlerini sundular.İl ve İlçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren Öğrencilere ödülleri verildi.